1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sevilay öğretmeni kim öldürdü?
Sevilay öğretmeni kim öldürdü?

Sevilay öğretmeni kim öldürdü?

Bugün bir öğretmeni, anneyi, eşi, bir insanı kaybettik. Rabia Sevilay Durukan 700 küsur bin kişilik eğitim ordusundan düşülecek bir sayı değildi. Her insan gibi tek, eşsiz ve özeldi.

A+A-

Bugün bir öğretmeni, anneyi, eşi, bir insanı kaybettik. Rabia Sevilay Durukan 700 küsur bin kişilik eğitim ordusundan düşülecek bir sayı değildi. Her insan gibi tek, eşsiz ve özeldi. Yapılacak hiçbir açıklama, alınacak hiçbir tedbir, adını dağlara-taşlara hatta okullara vermek kaybını telafi etmez, etmeyecek!

Sınıfında, kendi öğrencisi tarafından bıçaklanan ilk öğretmen olmadı, ölmüş olmasıyla bakanının ağzından açıklamalarına konu oldu, teselli midir?

Onlarcamız bıçaklı satırlı saldırıya uğrarken, tehdit edilir, aşağılanırken susanların bize sahip çıkacağı tutmuş, lütuf mudur?

Öğretmenin övüldüğü günlerden DÖVÜLDÜĞÜ günlere bir günde gelinmedi, bir günde dönülmez!

Bize; “her koşulda sınıf geçir, veliyi üzme, öğrenciyi ezme, haddini bil, dersine gir, kapını kapat, sorun çıkarma, kolun kırılsa yenine sakla, yapamayacaksan çek git…” dediler.

Aldığımız maaşı, bilgimizi, çalışma süremizi, tatilimizi, tayinimizi,… dillerine doladılar. İtibarımızı yerlere çalıp bacak kadar bebelerin önüne attılar!

Küfrü edenin başı okşandı, öğretmen dövenin okulu değişti en fazla. Binlerce öğrencili okullar TEK BİR DİSİPLİN OLAYI YAŞANMADI diye kapattı her sezonu, defterler temize çekildi, istatistiklerden silindi uğradığımız eziyet.

Dün ıslık çalan, yarın çelme takar oldu, veli hakareti yumruğa, ergen öfkesi bıçağa döndü, NEREDEYDİNİZ?

Çocuklar ilk kez ergen olmuyor bu ülkede, öğretmenle öğrenci ilk defa çatışmış değil. Anlık öfkelerin cinayete dönüşmesinin nedeni: SİZİN YARATTIĞINIZ ÖĞRETMEN ALGISI, SİZİN YOK ETTİĞİNİZ DİSİPLİN, CEHALETE ÖDÜL OLAN KARNELERDİR!

Zorunlu ücretsiz okul nöbetlerinde eğitim ortamını değil, can güvenliğini koruma derdindeyiz. Okul içinde ve dışında açık hedefiz. Bizlere disiplini sağlamak, eğitim vermek için rica dışında bir dil bırakmadınız, yazıklar olsun!

Okulları diploma verici, disiplin kurullarını affedici, idarecileri kabahat gizleyici, bizleri BEKÇİ edenlerin eline Sevilay Öğretmenin kanı bulaşmıştır. Alındığı söylenen, alınacağı vaadedilen tedbirleri Sevilay Öğretmenin 2 çocuğuna, eşine, annesine, sevenlerine anlatmayı deneyin. Onlar sizi anladığında biz de affedeceğiz…

 

Cansel GÜVEN

Anadolu Eğitim Sendikası

Genel Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.