1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sendikaların Şubat Kardeşliği
Sendikaların Şubat Kardeşliği

Sendikaların Şubat Kardeşliği

Kamu oyunda Şubatçılar olarak bilinen grubun yönetimi hazırladıkları dilekçelerini imzalamayan Aktif-Sen'e eleştiride bulundu.

A+A-

Kamu oyunda Şubatçılar olarak bilinen grubun yönetimi hazırladıkları dilekçelerini imzalamayan Aktif-Sen'e eleştiride bulundu.

İşte Şubatçıların açıklamaları:

Eylemlilikte yan yana geldiklerini çok görmediğimiz eğitim sendikalarının beşi aynı taleplere imza atarak bir ilki gerçekleştirdiler.

Biz ŞUBATÇILAR olarak 30 bin atama talebi ile sürdürdüğümüz oturma eyleminin 12. gününde eyleme virgül koyacağız.  5 eğitim sendikasının Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlıklarına hitaben yazarak imzaladığı dilekçeleri teslim edecek olan biz ŞUBATÇILAR bundan sonraki eylemlerimizi bize destek olan sendikalarla sürdüreceğiz. 30 Bin atama talebine imza koyan sendikalar sırasıyla Anadolu Eğitim Sendikası, Türk Eğitim Sen, Eğitim-Bir-Sen, Eğitim İş ve Eğitimsen oldu. İlk günden itibaren ortak metne imza atacağını bildiren Aktif-Sen yönetimi imzalı metni teslim etmeleri gereken 6 Aralık Perşembe akşamına kadar tüm aramaları karşılıksız bırakarak sessizliğe gömüldü. İsmi iddialı olan bu sendikanın ya gerçekten aktif hale gelmesini ya da ismini değiştirmesini öneriyoruz.

7 Aralık Cuma günü Saat 13:30 da Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapacağımız basın açıklamasıyla sendikaların taleplerini bakanlık evrak kayda teslim ederek sendika başkanlarından imzalarına sahip çıkmalarını isteyeceğiz. En büyük ve en etkili 5 eğitim sendikasını buluşturan ortak talebin en kısa sürede karşılık bulmaması durumunda atanmışların atanmamışlarla beraber olacağı çok geniş katılımlı bir eylem daha yapılacaktır.

Yalnızca atama bekleyen öğretmenleri değil, tüm kamuyu ve geleceğimizi ilgilendiren bu hayati soruna, sendikal çıkar ve rekabet gözetmeden sahip çıkan eğitim sendikalarını takdir ediyor, atamamız yapılıncaya kadar aktif desteklerini sürdüreceklerine inanıyoruz.

Şubatçılar Yönetim

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.