1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Sendikaları Yarıştıracak Olan Hükümettir
Sendikaları Yarıştıracak Olan Hükümettir

Sendikaları Yarıştıracak Olan Hükümettir

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Çankaya Köşkünde verdiği İftar Yemeği davetini değerlendirdi.

A+A-

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Sayın Başbakan Binali YILDIRIM’ın Çankaya Köşkünde verdiği İftar Yemeği Davetini Değerlendirdi.

Genel Başkan Çopursuz’un değerlendirmesi;

SENDİKALARI FAALİYETLERİYLE YARIŞTIRACAK OLAN HÜKÜMETTİR

Sayın Başbakanın nazik daveti üzerine Çankaya köşkünde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya gelen sendikaların temelde birebirleriyle bir arada yaşama kültürüne sahip olduklarına şahit olundu. Ayrıca sayın başbakanın yapmış olduğu konuşmasının ana teması ortak akıl olması da ayrı bir güzellikti. Filhakika sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesi özlenen bir tablo olduğu da gözlerden kaçmadı.

Sayın Başbakanın her sivil toplum kuruluşlarına değer vereceklerini ve problemlerin çözümünü beraberce hayata geçireceklerini ifade etmesi de çalışma barışının inşası yönünde son derece ümitlenmemize vesile olmuştur.

İftar dolayısıyla verilen yemekte öne çıkan başka gerçek ise; hükümet organlarıyla yetkili sendika dışında kalan sendikaların ötekileştirilmelerinin sebebinin hükümet değil işgüzar bürokratların olduğu aleni bir şekilde ortaya çıkmış olmasıdır. Bugüne kadar kendilerini hükûmetin sendikası olarak gösterip diğerlerinin sürekli üye kaybetmesini sağlayan yetkili konfederasyon ve sendikaların tutum ve davranışlarının hükümet tarafından da görülmesini sabırsızlıkla beklemekteyiz. Aksi halde iftar yemeğinde verilen güvencenin hiç bir kıymeti olmayacaktır.

Bu nedenlerle, sivil toplum kuruluşlarını hassaten sendikaları hayırda yarıştıracak olan hükümettir. Ve işin en önemli yanı ise, işgüzar bürokratların ve daire içi çalışan yine işgüzar memurların hükümet tarafından kulaklarının çekilmesi olacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

Bu haber toplam 763 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.