1. HABERLER

  2. MÜFTÜLÜK

  3. Sakarya'dan Halep'e 21 TIR'lık Dev Yardım
Sakarya'dan Halep'e 21 TIR'lık Dev Yardım

Sakarya'dan Halep'e 21 TIR'lık Dev Yardım

TDV Sakarya Şubesi ile İlçe Şubeleri tarafından başlatılan “Halep'te Insanlik Ölmesin” temali yardim kampanyası çerçevesinde hazırlanan 21 TIR'lık yardım Halep'e gönderildi.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sakarya Şubesi ile İlçe Şubeleri tarafından başlatılan “Halep'te Insanlik Ölmesin” temali yardim kampanyası çerçevesinde hazırlanan 21 TIR'lık ayni yardım Halep'e ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Tüm Sakaryalı kardeşlerimiz başta olmak üzere, Sakarya Müftülüğü ve TDV Sakarya il ve ilçe şubeleri, Halep'te yardıma muhtaş kardeşleri için üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirdi ve getirmeye devam ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından başlatılan “Halep'te İnsanlık Ölmesin” kampanyasına yoğun katılımın yaşandığı Sakarya'da, Halepliler için hazırlanan yardım malzemelerini taşıyan 21 tır, Halep'e doğru yola çıktı.

Sakarya İl Müftülügü ve İlçe Müftülükleri organizasyonuyla TDV Sakarya Şubesi ile İlçe Şubeleri tarafindan başlatilan “Halep'te İnsanlık Ölmesin” temali yardim kampanyasi çerçevesinde Sakarya genelinde toplanan 1.000.000 milyon TL tutarındaki 21 TIR'lık ayni yardım, (400 Ton UN-4.200 adet Battaniye-40 ton Bakliyat ve 2 ton giyim Eşyası) mazlum kardeşlerimize göndermek üzere yolcu edildi.

Yola çıkan yardım tırları ile yetinmeyen Sakarya halkı, yardım etmeye devam ediyor. İleriki günlerde 10 veya daha üzeri tırın yola çıkacağı bilgisini aldığımız yetkiler, “Bizlere ulaştırılan her türlü ayni ve nakdi yardımı, Halepli kardeşlerimize ulaştırmak için geceli gündüzlü çalışmalarımız devam edecektir. Ayrıca nakdi olarak da Sakarya Genelinde 9 aralık 2016 tarihi itibariyle Müftülük kanalıyla toplanan 740.000.00 TL'lik para da Halep'te ki kardeşlerimize gönderilmiştir.” açıklamasında bulundular.

Mihrap Haber olarak, başta duyarlı ve yardımsever Sakarya halkı olmak üzere, emeği geçen tüm din gönüllüsü kardeşlerimize, Sakarya il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Sakarya il ve ilçe şubelerine can-ı gönülden teşekkür ederiz. Allah (c.c.) hizmetlerinizi daim eylesin.. (Âmin)

Atilla GÜNDOĞDU
Mihrap Haber Editörü

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.