1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık hukuku yüksek lisans programı
Sağlık hukuku yüksek lisans programı

Sağlık hukuku yüksek lisans programı

İzmir Üniversitesi ve Genel Sağlık İş Sendikası arasında, Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı başlatılması konusunda ön görüşme yapılmış ve anlaşmaya varılmıştır.

A+A-

İzmir Üniversitesi ve Genel Sağlık İş Sendikası arasında, Sağlık Hukuku Yüksek Lisans Programı başlatılması konusunda ön görüşme yapılmış ve anlaşmaya varılmıştır. 20 Ağustos’a kadar koşullar olgunlaştırılacak, maddelerin ayrıntıları görüşülerek yazılı anlaşma yapılacaktır.

Sağlıkta Dönüşüm Programı ile birlikte sağlık çalışanlarının özlük hakları ile ilgili sorunları artmış, etik sorunlar çoğalmış ve tıpta yanlış uygulama iddiaları ile yaşanan hukuksal ve idari sorunlar fazlalaşmıştır. Sağlık çalışanlarının bu alanda daha fazla bilgi edinme ve bilgi ile donanma istekleri bu tür programlara yönelik ilgiyi arttırmıştır. Gerek bilgi donanımı gerekse kendini geliştirme hedefli bu talepler sendikamız genel merkez yönetimi tarafından değerlendirilmiş ve bu tür bir işbirliği girişimi başlatılmıştır.

Bu programı bitiren her sağlık çalışanı sağlık alanında daha güçlü olmamızı sağlayacaktır. Sağlık çalışanlarının sağlık hukuku konusunda da yetkinleşmesi , sağlık çalışanlarının mücadelesine katkı koyacaktır.

Bu programa katılmak isteyen üyelerimizin ön kayıt anlamında bizlerle bağlantı kurması gerekmektedir. Yalnızca üyelerimizden oluşan sınıflarda verilecek eğitimin daha verimli olacağını düşünüyoruz. Listemizi oluşturabilmek için başvurularınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla.

Dr. Ali Gül Genel Başkan 0542 2541520
Zekiye Bacaksız Genel Sekreter 0505 2515713

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.