1. HABERLER

 2. GÜNCEL

 3. Sağlık Bakanlığı Grafik Tasarım ve Animasyon Danışman Hizmet Alımı
Sağlık Bakanlığı Grafik Tasarım ve Animasyon Danışman Hizmet Alımı

Sağlık Bakanlığı Grafik Tasarım ve Animasyon Danışman Hizmet Alımı

Sağlıkta Dönüşüm Ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi (SDSGRP) Kapsamında  Grafik Tasarım ve Animasyon Danışmanlık Hizmet Alımı yapılacaktır.

A+A-

Sağlıkta Dönüşüm Ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesi (SDSGRP) Kapsamında

 Grafik Tasarım ve Animasyon Danışmanlık Hizmet Alımı yapılacaktır. 

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Sağlıkta Dönüşüm Projesi’nin devamı niteliğinde olan Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesinin (SDSGRP) uygulanması için Dünya Bankasından 7717 TU No’lu bir ikraz sağlamıştır. İkrazın bir bölümü T.C. Sağlık Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Grafik Tasarım ve Animasyon Danışmanlık Hizmeti Alım İşi için kullanılacaktır.

 

Referans No: SDSGRP/SGB/2012/CS/A.4.2.1/IC/15

 

Alınacak Uzman Sayısı: 1 Kişi Tam Zamanlı Bireysel Danışman

 

İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi: 04/09/2012

 

AMAÇ: Strateji Geliştirme Başkanlığı’nca hazırlanan kitap, rapor, makale, genelge ve benzeri dokümanlar ile Başkanlığın internet sitesinde kullanılmak üzere kapak, resim, grafik, logo ve animasyon gibi ürünler geliştirilmesi için tam zamanlı bireysel danışmanlık hizmetinin alınması.

İŞİN KAPSAMI:

DANIŞMANDAN BEKLENEN HİZMETLER

Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan kitap, rapor, genelge makale, haber ve benzeri dokümanlar ile Başkanlığın internet sitesinde kullanılmak üzere afiş, resim, kapak, şablon, logo, grafik tasarımı ve çeşitli animasyonlar hazırlaması için tam zamanlı danışmanlık hizmeti alınacaktır. Danışman aşağıda belirtilen faaliyetlerden sorumlu olacaktır;

 • Yazılı eserlerin internet üzerinden gösterilecek sayfalara/ekranlara aktarılması için gerekli sayfa ve grafik tasarım ve uygulamalarını yapacaktır.
 • Hazırlanacak elektronik içeriğin, öğrenme ve hatırlamaya uygun görsel özelliklere sahip olması için, içerik hazırlayıcıları ile iletişim halinde gerekli grafik ve animasyonları, genel görsel tasarımı gerçekleştirecektir.
 • Elektronik ortama aktarılan içeriklerin sorunsuz bir şekilde ve hedeflendiği gibi çalışmasını sağlayacaktır.
 • Kurumsal kapasite oluşturulması amacıyla, İdarenin belirleyeceği personellerle birlikte çalışarak ilgili kişilerin grafik tasarımı, animasyonu ve uygulama alanlarındaki deneyimlerinin artırılmasına yardımcı olacaktır.
 • Kurumda üretilen tüm çıktıların incelenmesi ve kurumsal kimliğin yansıtılması açısından gerekli olan logo, grafik, resim yerleşim ve düzeninin kontrolünü yapacaktır.
 • Kurum iş ve işlemlerinde kullanılan belgeler için ortak bir şablon belirlenecek ve periyodik çıktıların bu şablona uyumunun kontrolünü yapacaktır.

 

 

İŞİN SÜRESİ:

 

 Uzman tam zamanlı olarak Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında çalışacaktır. İlk olarak Ekim 2012 – 31 Aralık 2012 tarihleri arasında 3 ay süreyle geçerli bir sözleşme imzalanacaktır. Uzmanın performansına göre ve satın alma planına uygun olarak sözleşmesi periyodik olarak uzatılabilecektir.

 

ARANILAN NİTELİKLER:

Danışmanın aşağıda belirtilen özelliklere sahip olması istenmektedir:

 • Üniversitelerin lisans bölümlerinden mezunu olmak ve grafik uygulamaları, animasyon geliştirme ve ses uygulamaları konularında en az 2 yıl deneyimi olmak.
 • Tercihen, üniversitelerin Grafik Tasarım Bölümünden mezun olmak ve grafik uygulamaları, animasyon geliştirme ve ses uygulamaları konularında en az 2 yıl deneyimi olmak.
 • Görsel tasarım ve animasyon hazırlanmasında kullanılacak şu programlara iyi düzeyde hâkim olmak; Adobe Photoshop, Adobe Flash, Adobe Fireworks,  3D Studio Max ve/veya benzer bir vector çizim programı.
 • Internet sayfası biçiminde içerik hazırlanmasında kullanılacak HTML ve Javascript dillerine hâkim olmak ya da Adobe Dreamweaver veya benzeri sayfa hazırlama yazılımlarından en az birisini ileri düzeyde kullanıyor olmak.
 • İngilizceyi en az orta (intermediate) düzeyinde biliyor olmak tercih sebebidir.
 • Ankara’da ikamet etmeye engel durumu bulunmamak,
 • Esnek çalışma saatleri ve yoğun iş temposuna uyum sağlamak.

BAŞVURULAR:

 

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı uygun danışmanları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda, “aranılan nitelikler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası ve adresinin,

 

Referans Kodunu: (SDSGRP/SGB/2012/CS/A.4.2.1/IC/015) içeren bir başvuru mektubuyla birlikte en geç 18/09/2012 tarihine kadar aşağıdaki adrese elden, postayla veya kargo ile ulaştırmaları gerekmektedir:

Uzman seçimi Dünya Bankası’nın Ekim 2006’da revize edilen Mayıs 2004 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı başlıklı Kılavuz İlkeler Kitapçığında belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır.

İlgilenen uzmanlar, yerel saatle 09.00 – 18.00 saatleri arasında aşağıda belirtilen adresten bilgi alabilirler.

 

Sağlık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı

Ceyhun Atuf Kansu Caddesi

No:102 Oda No: B1-10

Balgat / ANKARA

Tel       : 0 312 573 71 86

Fax      : 0 312 573 71 85

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.