1. HABERLER

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Altın Görmek
Rüyada Altın Görmek

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek İslami rüya tabirlerine göre nasıl yorumlanır? Rüyada görülen altın neye delalet eder? Rüyada altın görmek ne gibi anlamlara gelir? şeklindeki sorularınıza sağlam kaynaklara dayanarak cevaplar vermeye gayret edeceğiz. Hayırdır inşAllah

A+A-

Rüyanızda altın görürseniz bunu birkaç şekilde yorumlamak mümkündür. Rüyanızda altın veya benzeri birşey görürseniz genelde bu, sağlık, maddi veya manevi olarak arzu edilen şeylerin çekleşeceğine, çevrenizdekilerden yardım ve iyilikler göreceğiniz bir döneme geldiğinize işaret eder. Rüya tabiri yapanlar alimlerimiz rüyada altın görülmesini genel bu şekilde yorumlamışlardır.

Rüyamızda sağ elimizin altın olduğunu görürsek bunu da, devlet ve şiddetinin yok olacağına yorumlamak mümkündür. Her şeyin en iyisini Allah (c.c.) daha iyi bilir.

Rüyada Külçe Altın Bulmak

Bir kimse rüyasında altın külçesine denk gelirse, elimizdeki malın elden çıkacağına işaret eder. Yine rüyamızda altını külçe yaptığımızı görürsek bunu da başa gelecek kötülüklere tabir etmek mümkündür. Bununla birlikte bir kimse rüyasında kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görürse, bu rüyayı devlet işlerinde yüksek mertebelere geleceğine yorumlaması doğru olacaktır.

Rüyada Altın Madeni Bulmak

Bir kişi rüyasında altın madeni bulduğunu, altın madeninde çalıştığını, altın kaplarda yediğini, altın para bulduğunu veya altın madenine ortak olduğunu görürse bu rüya iki şekilde yorumlanır. a) Rüyayı gören kişi genç ise; server elde etmek için önüne güzel fırsatlar çıkacağına yorumlanır. b) Genç olmayan biri bu rüyayı görürse; sergilediği hareketlere ve sözlerine dikkat etmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Altın Para Görmek

Rüyalarda görülen altın paralar genelde dedikoduya yorumlanır. Rüyamızda altın ile karışık gümüş para görürsek bunu dualarımızın kabul edileceğine, ihtiyaçlarımızın ortadan kalkacağına ve hastalıklarımıza şifa bulacamıza yorumlamak doğru olacaktır. Allah (c.c.) hasta kullarına şifa, dertli kullarına deva ve borçlu kullarına edalar nasip eylesin.. (Âmin)

Rüyada Sikke Altın Görmek

Kişilerin rüyalarında sikkeli (mühürlü) altın görmeleri, ihlas, din ve ilme yorumlanır. Sikkeli altın görmeyi güzel çocuk sahibi olmaya yorumlayanlar da olmuştur.

Bir kimse rüyasında beş adet altını olduğunu görse, görülen bu beş altın, beş vakit namaza yorumlanır, Bazı zamanlarda da bu altınlar ilme, imana, hidayete ve reisin hizmetinde bulunmaya yorumlanır. Kişi rüyasında bir ölünün kendisine altın verdiğini görürse, bunu başındaki zulümden kurtulacağına yorumlaması doğru olacaktır.

Rüyada sikkeli altın görmeyi; sevgiliye, yardımcıya, ferahlık ve safa veren hayra yorumlayanlar da olmuştur. Bazı rüya tabircileri de bu altınları ilimlere, imana ve hidayete işarettir şeklinde yorumlamışlardır.

Rüya tabirleri hususunda otorite kabul edilen İmam Nablusî'nin bu husustaki görüşlerine yer vererek “Rüyada Altın Görmek” başlıklı rüya tabiri yazımıza son veriyoruz.

İmam Nablusî demiştir ki:

Altın ve gümüş, Allah (c.c.)'ın mührü, şeytanın oku ve insanların ona olan ihtiyaç ve mecburiyetidir. Evine yükler dolusu altın taşıdığını ve bu altınlar evden dolup taşarak arttığını görenler bu rüyayı evlerine nakledilecek mallara yorumlasınlar.

Mihrap Haber olarak rüyanızda gördüğünüz Rüyada Altın Görmek başlıklı rüya tabiri yorumunu okudunuz. Altın ile ilgili diğer tabir ve yorumlara bakmak isterseniz, Rüya Tabirleri bölümüne, ya da A harfi ile başlayan Rüya Tabirleri A sayfasında bulunan bölümlerden rüyanızla ilgili tabirlere bakabilirsiniz. Allah (c.c.) gördüğünüz tüm rüyaları hayırlı eylesin.. (Âmin)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.