1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ramazan ve sıcak hava, belediye işçilerinin mesai saatlerini değiştirdi
Ramazan ve sıcak hava, belediye işçilerinin mesai saatlerini değiştirdi

Ramazan ve sıcak hava, belediye işçilerinin mesai saatlerini değiştirdi

Ramazan ayı nedeniyle işçilerin performansında düşüş gözleyen Mardin Belediyesi, çöp hizmetinde çalışan işçiler için mesai saatlerini yeniden düzenledi.

A+A-

Ramazan ayı nedeniyle işçilerin performansında düşüş gözleyen Mardin Belediyesi, çöp hizmetinde çalışan işçiler için mesai saatlerini yeniden düzenledi. Mesai saatlerindeki düzenleme nedeniyle çöp hizmetinde çalışan 44 kadrolu merkebin de çalışma saati değişti.

Hava sıcaklığının gölgede 40 dereceyi geçtiği şehir merkezinde, Ramazan ayı nedeniyle işçilerin performansında düşüşü önlemek ve hizmetlerin aksamasının önlenmesi amacıyla çöp hizmetinde çalışan işçileri kapsamak üzere daha önce 05.00 ile 13.00 arasında olan mesai saatlerini sıcak hava ve oruç göz önünde tutularak sabah 06.00 ile 10.00 ve öğleden sonra 14.00 ile 18.00 saatleri değiştirerek yeni mesai uygulaması başlattı. Çöp toplama hizmetinde görevli belediye işçilerin isteği ile yeni mesai saatinin uygulamaya girmesi ile belediyenin Mardin’in engebeli ve merdivenli sokaklarında çöp toplama işinde kullandığı 44 kadrolu eşeğin de mesaileri değişti.

MESAİ DEĞİŞİKLİĞİ RAMAZAN İLE SINIRLI
Yeni mesai saatinin işçilerin isteği doğrultusunda değiştirildiğini ve Ramazan ayından sonra yeniden eski sistemle çalışmaya devam edeceklerini anlatan Belediye Temizlik İşleri Müdürü Kadri Toparlı, “İşçilerimizin oruçlu olduğunu göz önünde bulundurarak, havaların gündüz öğlen saatlerinde çok sıcak olması hasebi ile mesai saati uygulamasına gittik. Sıcak havada oruç tutarak çalışmak çok zor. Bu konuyu Belediye Başkanımıza aktarınca, mesai saatlerinde yeni düzenleme yapıldı. Yeni mesai saati uygulaması ile işçilerimizin performansındaki düşüşü önüne geçtik hem de işçilerimiz yeni düzenleme ile sıcaktan az şekilde etkileniyorlar, hem de belediye işlerinde aksamayı engelledi.” dedi.

Toparlı, mesai saati uygulaması için “Her ne kadar belediyenin kadrolu merkepleri için bu uygulamayı yapmadıysak da onlarda işçilerimizin emrinde olduğu için bu mesai saatinden faydalanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu da yeni mesai saati uygulamasının sadece Ramazan ayı ile sınırlı olduğunu ve çöp hizmetinde çalışan işçileri kapsadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.