1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PTT’nin, 1. Lig sponsorluğunu üstlenmesi inanılmaz bir savurganlıktır
PTT’nin, 1. Lig sponsorluğunu üstlenmesi inanılmaz bir savurganlıktır

PTT’nin, 1. Lig sponsorluğunu üstlenmesi inanılmaz bir savurganlıktır

Personeli mutsuz, altyapısı yetersiz olan PTT’nin, 1. Lig sponsorluğunu üstlenmesi inanılmaz bir savurganlıktır.

A+A-

Personeli mutsuz, altyapısı yetersiz olan PTT’nin, 1. Lig sponsorluğunu üstlenmesi inanılmaz bir savurganlıktır.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) ve Bağımsız Haber Sen Genel Başkanı Resul AKAY, Bank Asya’nın TFF 1. LİG sponsorluğundan çekilmesi üzerine yıllık 13 Milyon lira bedelle TFF 1. LİG sponsorluğunu PTT Genel Müdürlüğünün alması üzerine yaptığı açıklamada; “posta hizmetlerinde TEKEL olan PTT’nin, TFF 1. Lig sponsorluğu için TRT’ye her yıl için 13 Milyon lira kaynak transfer etmesi anlaşılmaz bir savurganlıktır.”dedi.
“Çeşitli kişi ve kuruluşlara ayni ve nakdi olarak destek sağlamaktaki asıl amacın; PTT’nin tanınmasını sağlamak, PTT hizmetlerine talebi artırmak ve gelirlerini yükseltmek olmalıdır” diyen Resul AKAY, “1. LİG SPONSORLUĞUNUN PTT’nin tanıtımına ve sunduğu hizmetlere hiç bir olumlu yansıması olmayacaktır. Çünkü PTT 172 yıllık bir kuruluştur. 5584 sayılı Posta Kanuna göre POSTA TEKELİ’ni elinde bulundurmaktadır.” Dedi.
PTT’nin Türkiye genelinde 4 Bin 300 civarında erişim noktası bulunduğunu, PTT hizmetlerine kolay ve ucuz bir şekilde erişilebildiğini hatırlatan BASK Genel Başkanı Resul AKAY, PTT’nin son 10 yılda sponsorluk yapmadan gerçekleştirdiği hizmetleri şöyle sıraladı.

“2002 Yılında 10 civarında kurum ve kuruluşun işini üstlenirken, 2012 Yılında 200’ü aşkın kurum ve kuruluşun işini üstlenmiştir.
2002 Yılında 10 kalem işlem yaparken, 2012 Yılında 200 kalemi aşkın işlem yapmaktadır.
2002 Yılında aylık 2 milyon adet işlem yaparken, 2012 Yılında 24 Milyon adet işlem yapar hale gelmiştir.
2002 yılında 37 Bin 526 personel ile 70 Milyon nüfusa hizmet verirken, 2012 yılında 74 Milyon nüfusa 37 Bin 839 personelle hizmet vermektedir. Nüfus artışı ile şehir ve kasabalarda dağıtım alanı ile merkez ve şube sayısı arttığı halde personel sayısı aynı kalmıştır.”
TFF 1. LİG SPONSORLUĞUNU üstlenen PTT’nin pek çok şubesinde para sayma makinesi bulunmadığı için sahte para girişi yapıldığını, güvenlik görevlisi bulunmadığı için soyulduğunu ve bu soygunlarda kimi personelin yaşamını yitirdiğini anımsatan Resul AKAY, TFF 1. LİG SPONSORLUĞUNU üstlenen PTT’nin bilgisayar altyapısı yetersiz olduğu için işlemlerin yoğun olduğu günlerde arıza yaptığını, yazıcılar demode olduğu için vatandaşa işlem çıktısının gecikmeli olarak verildiğini belirtti.
Kışın dondurucu soğuğunda, yazın kavurucu sıcağında görev yapan dağıtıcıların çeşitli meslek hastalıklarına yakalandığı için performanslarının düştüğüne vurgu yapan Resul AKAY, “bazı dağıtıcıların, birden çok cihette dağıtım yaptığını, pek çok personelin yıllık izin kullanamadığını” öne sürdü.
3 yıllık sürede TRT’ye aktarılacak 40 Milyon lirayı aşkın kaynağın PTT’nin modernizasyonu, taşıt parkının yenilenmesi, hizmet altyapısının rehabilitasyonu, personel açığının azaltılması ile mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi amacıyla kullanılması gerekirken, SPONSORLUĞA heves edilmesi vicdan sahibi herkesi rahatsız etmektedir.” diyen Resul AKAY açıklamasının sonunda,
“Biz fakir fukaranın, garip gurabanın Hükümetiyiz.” “Kimse bizden tüyü bitmedik yetimin hakkını yedirmemizi beklemesin” diyen Sayın Başbakan’ın sözlerindeki samimiyete istinaden konuyu Başbakanlığa taşıdıklarını da sözlerine ekledi. 

BASK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.