1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nin 2012-2013 akademik yılı açılış töreni
Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nin 2012-2013 akademik yılı açılış töreni

Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nin 2012-2013 akademik yılı açılış töreni

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Sürdürülen son operasyonlarla beraber çok sıkışan bölücü terör örgütü ve örgütleri içine düştüğü çıkmazdan kurtulma yolu olarak yine terör eylemlerini artırma çabasına girmiştir.

A+A-

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Sürdürülen son operasyonlarla beraber çok sıkışan bölücü terör örgütü ve örgütleri içine düştüğü çıkmazdan kurtulma yolu olarak yine terör eylemlerini artırma çabasına girmiştir. Şiddet eylemlerinden hiçbir zaman vazgeçme niyetinde olmadığını bir kez daha ortaya koymuşlardır. Ancak, bu eylemler hiçbir zaman bizi yıldırmayacak ümitsizliğe asla düşürmeyecektir” dedi. 
Polis Akademisi Başkanlığı Güvenlik Bilimleri Fakültesi’nin 2012-2013 Akademik Yılı Açılış Töreni, Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Emniyet Genel Müdürü Vali Mehmet Kılıçlar, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Remzi Fındıklı ve çok sayıda Polis Akademisi öğrencisi katıldı. Bakan Şahin, tören öncesi kendisini karşılayan öğrencileri selamladı. Şahin, yaptığı konuşmada, son yıllarda üzerinde hassasiyetle durulan işkence ve kötü muameleye sıfır tolerans politikasıyla işkence suçunun artık Türkiye gündeminden düşürüldüğünü söyledi. Şahin, polis ve jandarmanın bütün karakollarının merkezlerinin, nezarethanelerinin ve gözaltı merkezlerinin yeni anlayışla tekrar gözden geçirildiğini ve yeniden düzenlendiğini ifade etti.
Şahin, son günlerde terör örgütü PKK’nın yaptığı saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şahin, “Bugün ülkemizin en önemli sorunlarından biri de şüphesiz terörle mücadeledir. Herkes bu sorunu şu ya da bu şekilde tanımlamaktadır. Ancak, bize göre bugün ülkemizde bir Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır. Biz, terör sorununu sadece bir güvenlik sorunu olarak da görmedik, görmüyoruz. Bu sorunu ekonomik, sosyal, siyasal, kültürel ve uluslararası iyi veya kötü ilişkiler gibi bütün boyutlarını dikkate alarak bütüncül bir yaklaşım içerisinde çözmeye ve değerlendirmeye gayret ediyoruz” dedi. 
Bu amaçla, gerek insan hakları ve demokratikleşme gerekse ekonomik ve toplumsal kalkınma alanlarında birçok olumlu adımlar atıldığına dikkati çeken Şahin, bu adımların atılmaya da devam edeceğini belirtti. Şahin, bu süreçte, AK Parti Hükümetince Türkiye’nin her yöresine ama özellikle terörün ağırlıklı olduğu bölgeye yapılan yatırımlar sayesinde, bölgenin kalkınmaya başlamasının yanında bütün vatandaşlara eşit olarak sağlanan hak ve özgürlük arttıkça terör örgütünün toplumsal desteği kaybetme telaşına düştüğünü söyledi. Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Sürdürülen son operasyonlarla beraber çok sıkışan bölücü terör örgütü ve örgütleri içine düştüğü çıkmazdan kurtulma yolu olarak yine terör eylemlerini artırma çabasına girmiştir. Şiddet eylemlerinden hiçbir zaman vazgeçme niyetinde olmadığını bir kez daha ortaya koymuşlardır. Ancak, bu eylemler hiçbir zaman bizi yıldırmayacak ümitsizliğe asla düşürmeyecektir. Hiçbir zaman teröre müsamaha göstermemiz mümkün değildir. Bundan sonra da göstermeyeceğiz. Bütün güvenlik görevlilerimiz her zaman olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla bölücü terör örgütüyle mücadeleye devam edecektir. Sürdürülen operasyonlarımız ülkemizde tek bir silahlı terörist kalmayıncaya kadar devam edecektir. “
Törende, örnek sınıf komiseri ve dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Prof. Dr. Ali Şafak tarafından öğrencilere ilk ders verildi. Bakan Şahin, daha sonra Polis Akademisi’nin düzenlediği yemek organizasyonuna katıldı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.