1. HABERLER

  2. MÜFTÜLÜK

  3. Osman Egin Sinop Müftülüğü'nde
Osman Egin Sinop Müftülüğü'nde

Osman Egin Sinop Müftülüğü'nde

Sinop İl Müftülüğü ’nün davetlisi olarak Sinop’a gelen, Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin, Kur’an Kursu Öğreticileri ile buluştu.

A+A-

Sinop İl Müftülüğü ’nün davetlisi olarak Sinop’a gelen, Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin Kur’an Kursu Öğreticileri ile buluştu.

Program Boyabat Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Halil İbrahim Kolsuz’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an Kursu öğreticilerine “hoş geldiniz” diyen Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik sözlerine şöyle devam etti. “Yaptığımız Kur’an hizmeti Rasülüllah (sav) Efendimiz’in miras bıraktığı vazifelerden biridir. Bu duygu ve düşünceler içerisinde vazifelerimizi yerine getirmemiz gerekmektedir.” dedi.

Akabinde Kur’an Kursu Öğreticilerine konuşan Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin “Yapığınız vazife çok ulvi bir vazifedir. Bu vazifeyi yerine getirirken çocuklarımızın öğrencilerimizin durumlarını haleti ruhiyyelerini iyi izleyerek ona göre davranmamız, öğrencilere vereceğimiz eğitimlerde başarıyı yakalamamıza sebep olacaktır. Rasülüllah (sav) efendimiz Eshab-ı Suffe’de talebe okuturken onların her türlü müşkilatları ile ilgileniyordu. Bizler de öyle olmalıyız ki, öğrencilerimizin herhangi bir sıkıntıları olduğu zaman müracaat merkezi, onlara yol gösterici olmamız gerekmektedir. Öğrencilerimize her türlü ibadetlerimiz, giyim kuşamlarımız, her türlü halimiz ile örnek olmamız gerekmektedir ki, İslam’ın nasıl yaşanacağı konusunda öğrencilerimizin önünde rol model bizleriz” dedi. Öğrencilere hafızlık yaptırırken hangi metodlara daha verimli olacağı üzerinde duran Haseki Abdurrahman gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin sözlerini şöyle tamaladı “Kur’an Kursu öğreticiliğinin emeklerinin karşılığı, sabırla ve azami gayret göstererek meydana gelmektedir. Rabbim hepimizi muvaffak kılsın” dedi.

Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü Osman Egin’in konuşmasını müteakip program sona erdi.

Haber: Ahmet ERMİŞ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.