1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ordu'da 4+4+4 protestosu
Ordu'da 4+4+4 protestosu

Ordu'da 4+4+4 protestosu

Ordu’da bir grup öğrenci velisi, 4+4+4 uygulaması nedeniyle bazı okulların yerlerinin değiştirilmesi, sınıfların bölünmesi ve sınıf öğretmenlerinin değişmesinden dolayı mağdur olduklarını belirterek, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yap

A+A-

Ordu’da bir grup öğrenci velisi, 4+4+4 uygulaması nedeniyle bazı okulların yerlerinin değiştirilmesi, sınıfların bölünmesi ve sınıf öğretmenlerinin değişmesinden dolayı mağdur olduklarını belirterek, Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptılar. 
Milli eğitim Müdürlüğü önünde toplanan bir grup veli adına konuşan Muharrem Çelebi, hakları için her türlü demokratik tepkilerini sürdüreceklerini, hukuksal süreç başlatacaklarını belirtti. Çelebi açıklamasında, “Gün geçmiyor ki bu uygulama nedeniyle yaşamımızı allak bullak eden yeni bir karar çıkmasın. Bir bakıyoruz, öğretmenlerimiz norm kadro fazlası diye öğrencilerinden koparılıyor. Bir bakıyoruz, norm kadrosu fazlası duruma düşen öğretmene yeni bir sınıf oluşturmak için mevcut sınıflar bölünüyor. Bir bakıyoruz, Cumhuriyet Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu binasına yerleştiriliyor. Aynı zamanda İmam Hatip Lisesi fazla binasını başka kurumlara kiraya veriyor. Bu uygulamanın, büyük ve küçük çocukları ayırmak için doğru olduğunu savunanlar, hangi mantıkla hem Atatürk İlköğretim’de hem de Altınfındık İlköğretim Okulu’nda binalarda bahçelerde lise ve ilkokul öğrencilerini hangi mantıkla birleştirmek istiyorlar? Bizler öğrencilerin ve öğretmenlerin yıllarca sevgi, saygı ile ördükleri ortamlarından koparılmasını istemiyoruz. Bizleri görmezden gelen, çocuklarımızın sosyolojik ve psikolojik yönlerini hiçe sayan, duyarsız yönetim anlayışını da reddediyoruz” dedi.
Basın açıklamasının ardından Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkan, velileri görüşmeye davet etti. Toplantı odasında yapılan görüşmede Atatürk İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Ziya Enginyurt, okul olarak çok büyük mağduriyet yaşadıklarını, Cumhuriyet Lisesi’nin Atatürk İlköğretim Okulu’na taşınmasına anlam veremediğini ve kabul etmediklerini söylediği belirtti. Bina sıkıntısı yüzünden Cumhuriyet Lisesi’nin İmam Hatip Lisesi ek binasından çıkarıldığını, aynı zamanda Cumhuriyet Mahallesi'ndeki üç katlı İmam Hatip Lisesi hizmet binasınında özel bir rehabilitasyon merkezine kiraya verildiğini dile getirdi.
Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu velileri de kendi okullarının fiziki şartlarının ilkokula uygun olmasına karşın ortaokul yapılmasına anlam vermediklerini dile getirdiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.