1. HABERLER

  2. YEREL

  3. OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi mezunları diplomalarını aldı
OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi mezunları diplomalarını aldı

OMÜ Fen Edebiyat Fakültesi mezunları diplomalarını aldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreni Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

A+A-

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi mezuniyet töreni Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Birinci öğretim ve ikinci öğretimden toplam 1210 öğrenci mezun oldu.

Mezuniyet törenine Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Ölmez, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileler katıldı. Törenin başında yurt dışında bulunması nedeniyle mezuniyete katılamayan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan’ın mesajı okundu. Rektör Akan yolladığı mesajda şunları kaydetti: “Fakültemizin 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne nazik davetinize teşekkür ederim. Mesleklerinin gerektirdiği bilgi ve beceriyi edinmiş olarak mezun olduklarına inandığım öğrencilerinizi ve onları yetiştiren öğretim elemanlarınızı şahsınızda kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Mezuniyet töreni Handan Özarabacı’nın konuşmasıyla başladı. Özarabacı’nın ardından öğrencilere seslenen Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenel Eren, “Fakültemizde 13 bölümde eğitim-öğretim verilmekte olup, sosyal bilimlerde 5 bölümden 530, fen bilimlerinde 5 bölümden 680 öğrenci mezun etmenin sevincini yaşıyoruz. Fakültemiz temel bilimlerde fen ve sosyal alanlarında, çağdaş bir eğitimi özümsemiş üstün nitelikli bireyler yetiştirmeyi, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarında çalışmalar yapmayı ve bunları toplum yararına sunmayı görev edinmiştir. Fakültemiz aynı zamanda yeni fikirlere açık, şeffaf, sürekli gelişim içinde olma anlayışında, paylaşımcı, etik değerlere bağlı, ulusal ve evrensel boyutta topluma katkı sağlayan, yetiştirdiği insan ve verdiği eğitim ile örnek gösterilen, bir kurum olmayı hedeflemektedir. Bu hedefler doğrultusunda biz bu gençlere bilgiye nasıl ulaşılacağının yollarını öğrettik. Kendine güvenen, üniversitesi ve bölümüyle gurur duyan, vatana millete yararlı olacak kişiler olarak yetiştirmeye çalıştık. Bu gençlerin de, bu emekleri boşa çıkartmayacaklarına yürekten inanıyoruz. Mezuniyet gurur ve umut gibi, insanın ayağını yerden kesen bir duygudur. Bir o kadar da sorumluluk getirir. Hepinizi bu duygularla selamlıyor, yolunuz aydınlık, bahtınız açık olsun diyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Rektör Yardımcısı ve Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halis Ölmez ise yaptığı konuşmada, “Sevgili anne ve babalar bana bu konuşmayı yapmak ayrı bir haz veriyor. Çünkü ben de bir fen edebiyatlıyım. Ailelerimizin bundan sonra da çocuklarından fedakârlıklarını esirgememelerini diliyorum. Ömür boyu başarılar dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Fakülte birincisi Olcay Demirdağ, ikinci Sadık Duran ve üçüncü Eyüp Karataş’a protokol üyeleri tarafından plaket ve belgeleri verildi. Diğer mezunların da belgelerinin verilmesinin ardından tören, keplerin havaya fırlatılmasıyla sona erdi. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.