1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Okul öncesi eğitim sağlıklı bireylerin yetişmesi için iyi değerlendirilmeli
Okul öncesi eğitim sağlıklı bireylerin yetişmesi için iyi değerlendirilmeli

Okul öncesi eğitim sağlıklı bireylerin yetişmesi için iyi değerlendirilmeli

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, okul öncesi eğitimin en iyi şekilde değerlendirilmesinin, sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi açısından önemli olduğunu söyledi.Kazımkarabekir Kapalı Spor Salonu’nda yapılan 8.

A+A-

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, okul öncesi eğitimin en iyi şekilde değerlendirilmesinin, sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Kazımkarabekir Kapalı Spor Salonu’nda yapılan 8. Okul Öncesi Eğitim Şenliği’nde konuşan Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, toplumun ihtiyacı olan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinin, birey olarak mevcut yetenekleri ortaya çıkararak ve onları destekleyerek yapılacak bir eğitime bağlı olduğunu söyledi. Aksoy; çocuğun dış etkilere en fazla açık olduğu ve korunmaya en fazla ihtiyaç duyduğu okul öncesi dönemin; öğretmen, aile, okul işbirliği ile en iyi şekilde değerlendirilmesi, sağlıklı bireylerin yetiştirilmesi açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

Söz konusu dönemde verilecek eğitimin, çocukların sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayıcı, olumlu kişilik temellerinin atıldığı dönem olduğuna dikkatleri çeken Aksoy, anne-babalara, “Çocuklarınızı okul öncesi eğitimle tanıştırmak en büyük anne, babalık görevinizdir. Lütfen çocuklarımızı, karanlığa mahkûm etmeyelim daha güçlü, daha güzel, daha yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için çaba gösterelim. Çocuklarımız, sevgiyle büyüyen çiçeklerdir. Onlar, toplumun ortak umudunu yaşatmaktadır. Bu yüzden onları mutlaka okul öncesi eğitimle buluşturalım. Bu duygu ve düşüncelerle minik yüreklerde beslenmiş sevgiyi paylaşmak üzere düzenlediğimiz 8. Okul Öncesi Eğitim Şenliği'nin hazırlanmasında emeği geçen okul müdürlerimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ederim.” dedi.

"OKUL ÖNCESİ EĞİTİM, EĞİTİMİN TEMELİDİR"

Karaman AK Parti Milletvekili Mevlüt Akgün de anaokulunun, okul öncesi eğitimin, eğitimin temeli olduğunu kaydetti. Akgün, şöyle dedi: "Bir binanın temeli sağlam olursa onun üzerine çok daha kat yapma şansı vardır. Çocuğun gelişiminin önemli bölümünün okul öncesi eğitim başlamadan önce oluşmaktadır. Ortalama bir insanın tüm hayatı boyunca öğrendiklerinin hemen hemen yüzde 85'ini 0 ila 6 yaş arasında öğrendiği bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı amacımız, tüm çocuklarımızı okul öncesi eğitimle buluşturmak, dolayısıyla yüzde 100'lük okullaşma oranına ulaşmaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.