1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmenler rahatsız...
Öğretmenler rahatsız...

Öğretmenler rahatsız...

Bugün tüm yurtta 24 Kasım Öğretmenler Günü İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ve Bakanlık tarafından kutlandı. Bu gayet normal bir durum gibi gözükse de öğretmenlerin rahatsız olduğu bir durum gün yüzüne çıktı.

A+A-

Bugün tüm yurtta 24 Kasım Öğretmenler Günü İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ve Bakanlık tarafından kutlandı.

Bu gayet normal bir durum gibi gözükse de öğretmenlerin rahatsız olduğu bir durum gün yüzüne çıktı. Haftada 15 saat! çalışan öğretmenlerin kendi günlerinde bile dolgu malzemesi olarak nasıl kullanıldığı ortaya çıktı. 

Bir çok MEM okullara yazı göndererek katılımı zorunlu yaptı. Bir çok öğretmen zorunlu olarak öğretmenliği sevdirecek! bu etkinliklerde rol aldı. Kimi  23 Nisan çocuğu gibi şiirler okudu. Birçokları da dinleyici sıralarında dolgu malzemesi olarak nasıl kutsal bir meslek icra ettiklerini öğrendi büyüklerinden.

Büyüklerimiz ise bir günü daha kutlamanın vermiş olduğu mutluluk ve hitap edecek bir kitle bulmanın huzuru ile nutuklarını sıraladı. 

Ama şu gerçeği de biliyorlardı ki öğretmenler içinde bulunduğu durumdan rahatsız. Öğretmenler toplumda düşürüldükleri yatan adam konumundan rahatsız. Yetkili sendikanın etkisiz eylemlerinden rahatsız. Bakanın göremeyişinden rahatsız. Başbakanın söyleminden rahatsız. Öğrencilerin takındıkları saygısızlıktan rahatsız. Velilerden gördükleri şiddetten rahatsız. 

Ve en önemlisi dolgu malzemesi olarak kullanılmaktan rahatsız...

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.