1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmenin Gazını Değil, Hakkını Almak İçin 29 Ağustos
Öğretmenin Gazını Değil, Hakkını Almak İçin 29 Ağustos

Öğretmenin Gazını Değil, Hakkını Almak İçin 29 Ağustos

Yer değiştirme sorunun başlatan 2009 Zorunlu Hizmet affından başlayarak bugüne kadar gerek açtığımız davalar gerekse eylemlilikte mağdur öğretmenlerimizin ihtiyacını sendikal ikbalin üzerine koyduk.

A+A-

Yer değiştirme sorunun başlatan 2009 Zorunlu Hizmet affından başlayarak bugüne kadar gerek açtığımız davalar gerekse eylemlilikte mağdur öğretmenlerimizin ihtiyacını sendikal ikbalin üzerine koyduk. Ortak sorunların çözümünde TÜM EĞİTİM SENDİKALARININ ortak hareket etmesinin önünü açan İLK TOPLU EYLEMLERİ gerçekleştirdik. 2009 da geri kazandırdığımız İL EMRİ eylemimize de her sendikadan ve sendikasız öğretmenlerden büyük bir katılım gerçekleştirmiş, KONU DIŞINA ÇIKMADAN, SENDİKA REKLAMI YAPMADAN, AYRIŞMADAN hakkımızı almıştık.

2012 Yılının Ağustosuna gelindiğinde, bütün öngörülerimizi haklı çıkarır şekilde eş, sağlık, eğitim, genel ve özel hayatı etkileyen sebeplerle yer değiştirebilmenin piyangodan büyük ikramiye kazanmak gibi olduğu anlaşılmıştır.

15 Eylül 2012 Tarihli Merkez Yönetim Kurulu Kararımızla resmileşen eylem kararımızdan 1 hafta sonra eğitim iş kolunda kurulmuş diğer sendikalarında KENDİ eylem kararlarını alarak alana çıkmalarından memnuniyet duyuyoruz. Eğitimcileri temsil etme iddiasıyla kurulmuş tüm sivil toplum örgütlerinin, en çok da temsil yetkili yapıların de bu zincir eylemleri sürdürmesi dileğimizdir.

Bu noktada unutulmaması gereken mağdurların ve sendika üyelerinin GAZINI ALMAK değil, HAKKINI ALMAKTIR. Kendi eylem tarihini ilan edip, kendi teşkilatını alana çağıran eğitim sendikalarımızın eylemlerine RESMİ KATILIM ÇAĞRISI almamış olmamıza rağmen, sendikal kimliğimi bir yana bırakarak ANKARA’daki üyelerimiz ve mağdur öğretmenler destek verecektir.

29 AĞUSTOS EYLEMİ Yalnız Anadolu Eğitim Sendikası Teşkilatlarının değil, sendikalı-sendikasız TÜM MAĞDUR ÖĞRETMENLERİN ORTAK EYLEMİDİR! Bu ortak direniş hareketi gözyaşlarıyla girilen memur forumlarında, isyan eden e-postalarla, BİR SENDİKACI önayak olmadan organize olmuş, fedakâr öğretmenlerimiz gazete ilanı için, Ankara’ya gelmek için çocuğunun nafakasından fedakârlık etmektedir. Bu öğretmenlerimizin eylem eylem gezmesi, günlerce Ankara’da konaklaması mümkün değildir. Bir kısa mesajla eyleme çağıracak olanların bu ulaşım ve konaklama giderlerini de düşünmesi, aylık 1 Milyon Lirayı aşan bütçeleriyle bu yükü hafifletmeleri yerinde olacaktır.

29 Ağustos Eylemimize koşulsuz destek olan, biletini almış, annesini ve çocuğunu da alıp alana gelecek olan, 24 Saatten kısa bir sürede onar yirmişer liralarla 2000 liradan fazla ilan bütçesi oluşturmuş öğretmenlerimiz bize güç vermektedir, teşekkür ediyoruz.Sendika tabelası altında değil, sendika güvencesinde BAĞIMSIZ SESİNİ duyurmak isteyen tüm özür grubu, il içi ve il dışı yer değiştirme mağdurlarını birlikte hak aramaya, o hakkı alıncaya kadar direnmeye çağırıyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.