1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmene yapılan her hareket, geleceğimize yapılan saldırıdır
Öğretmene yapılan her hareket, geleceğimize yapılan saldırıdır

Öğretmene yapılan her hareket, geleceğimize yapılan saldırıdır

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ın derste bir öğrencisi tarafından öldürülmesi ile ilgili, "Bir daha böylesine acı veren olayların yaşanmaması için el birliğiyle çocuklarımıza sahip çıkmamız ve öğretmenler

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ın derste bir öğrencisi tarafından öldürülmesi ile ilgili, "Bir daha böylesine acı veren olayların yaşanmaması için el birliğiyle çocuklarımıza sahip çıkmamız ve öğretmenlerimize yapılan her hareketin geleceğimize ve ülkemize yapılmış bir saldırı olduğunu bilmemiz gerekir." dedi. Dinçer, öğretmenlere yönelik bu tür olayların yaşanmaması için her türlü tedbirin alındığını ve alınacağını söyledi.

Ömer Dinçer, İzmir’de meydana gelen olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Eğitim sisteminin en güçlü tarafının, her şart altında çocukları eğiten ve onlara yol gösterici olan öğretmenler olduğunu belirten Dinçer, "Bugün İzmir'de Nezire Merzeci İlkokulu Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Rabia Sevilay Durukan, elim bir olay neticesinde hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına, eğitim camiasına ve öğrencilerimize başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

Dinçer, şunları kaydetti: "Şiddeti, sevgiyle ve şefkatle yok etmek yine başta öğretmenlerimiz olmak üzere hepimizin öncelikli görevidir. Bir daha böylesine acı veren olayların yaşanmaması için el birliğiyle çocuklarımıza sahip çıkmamız ve öğretmenlerimize yapılan her hareketin geleceğimize ve ülkemize yapılmış bir saldırı olduğunu bilmemiz gerekir. Bu olayda öğretmenimizin hayatını kaybetmiş olması kadar üzücü diğer bir husus ise elim olaya bir öğrencimizin sebep olmasıdır. Şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin, kabul edilemez. Öğretmenlerimize yönelik bu tür olayların yaşanmaması için Milli Eğitim Bakanlığı her türlü tedbiri almaktadır ve alacaktır. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.