1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmene değer vermek geleceğe değer vermektir
Öğretmene değer vermek geleceğe değer vermektir

Öğretmene değer vermek geleceğe değer vermektir

ÖĞ-DER Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci, “Öğretmene değer vermek geleceğe değer vermektir” dedi. Eğitimin bir milletin geleceğinin inşası olduğunu ifade eden İkinci, “Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

A+A-

ÖĞ-DER Erzurum Şube Başkanı Abdullah İkinci, “Öğretmene değer vermek geleceğe değer vermektir” dedi.
Eğitimin bir milletin geleceğinin inşası olduğunu ifade eden İkinci, “Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin asla öğretmenin yerini tutamaz. Çünkü öğretmen, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ruh mimarıdır.Öğrenciye ruh ve heyecanı malzeme ve teknoloji ile değil insanla verilebilir. Ülkemizin en ücra yörelerinde birikimini öğrencilerine aktaran öğretmenlerimiz okullarında canla-başla çalışmaktadırlar” dişe konuştu.
“Öğretmenine güvenmeyen,onları hor gören, öğretmenleri başarısız sayan,yatıp yatıp para aldığını iddia edenler öğretmenleri ve mesleğinin zorluklarını bilmiyor demektir” diyen İkinci, “Girdiği ders saati dışında onlarca iş yapan öğretmeni, girdiği ders saati ile değerlendirmek,öğretmenleri toplum nezdinde itibarsızlaştıracak söylemleri dile getirmek en büyük talihsizliktir.
Ülkemizin yöneticileri Öğretmenlerin kalbini kırarak ve onları hakir görerek ancak kendilerine olan saygı ve hürmeti azaltırlar. Yöneticilerin öğretmenle tutum ve konuşmaları Öğretmenlerin moral ve motivasyonlarını azaltmaktadır.Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesinde emeği olan öğretmen camiası kendileri hakkında söylenen ve yazılanları dikkatle izlemektedir. Unutulmamalıdır ki öğretmenine değer vermeyen, geleceğe değer vermemiş olur.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.