1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Öğretmen adayları eylem yaptı
Öğretmen adayları eylem yaptı

Öğretmen adayları eylem yaptı

Ankara'da atama bekleyen öğretmenler ile Görme engelli öğretmen adayları iki ayrı eylem yaptı.  Atama Bekleyen Öğretmenler, boş sıralara ders anlatma eylemi yaptı. Abdi İpekçi Parkı'nda 8.

A+A-

Ankara'da atama bekleyen öğretmenler ile Görme engelli öğretmen adayları iki ayrı eylem yaptı. 

Atama Bekleyen Öğretmenler, boş sıralara ders anlatma eylemi yaptı.

Abdi İpekçi Parkı'nda 8. gündür oturma eylemi yapan kendilerini Şubatçılar-Atama Bekleyen Öğretmenler olarak nitelendiren grup kamuoyunun kendilerine duyarsız olduğu iddiasıyla eylemlerine bugün 'sırtlarını dönerek' devam etti. Bir eylemci Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in maskesini takarak boş sıralara ders anlatan öğretmenlere temsili olarak kulağını tıkadı. Grup adına yapılan açıklamada, 30 bin ek atama için 'Başbakan Erdoğan'dan randevu istiyoruz' şiarı ile oturma eylemi başlattıkları vurgulandı. 25 yıllık emeklerinin karşılığını alana kadar oturma eylemlerini sürdürüleceği vurgulanarak, "Öğretmenlerin sokak da değil okulda öğrencilerin başında olması gerektiğini herkes bilmelidir" denildi.
Yapılan açıklamanın ardından grup sırtını dönerek oturma eylemini devam ettirdi.

Görme engelli öğretmen adayları eylem yaptı

Görme engelli öğretmen adayları Ankara'da eylem yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı'na yürüyen görme engelli eylemcilerle polis arasında 'güzergah' tartışması yaşandı.

Görme Engelli Öğrenciler Platformu’nun düzenlediği eylem, Ziya Gökalp Caddesi’nde başladı. Ziya Gökalp Caddesi’nde toplanan görme engelli eylemciler, Milli Eğitim Bakanlığı önüne slogan atarak yürüdüler.

Özürlü meslek seçme sınavı yerleştirmelerinde kadro açılmayan tek Bakanlığın Milli Eğitim Bakanlığı olduğunu söyleyen Çapanoğlu, engellilerin ayrımcılığa uğradığını ve toplumdan soyutlanarak yok sayıldığını öne sürdü. Engellilerin en temel hakkı olan çalışma haklarının gasp edilmesine izin vermeyeceklerini kaydeden Çapanoğlu, tüm engelli bireylerin toplumda olumsuz etki yarattığı şeklindeki ayrımcı ifadeye karşı duracaklarını aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.