1. HABERLER

  2. YEREL

  3. MÜSİAD Muğla Şubesi’nden Gezi değerlendirmesi
MÜSİAD Muğla Şubesi’nden Gezi değerlendirmesi

MÜSİAD Muğla Şubesi’nden Gezi değerlendirmesi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şube Başkanı Saim Akdeniz, Türkiye’nin büyüme ivmesi kazandığı bir dönemde Gezi Parkı eylemleriyle bu çalışmaları itibarsızlaştırmaya kimsenin hakkının olmadığını söyledi.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Şube Başkanı Saim Akdeniz, Türkiye’nin büyüme ivmesi kazandığı bir dönemde Gezi Parkı eylemleriyle bu çalışmaları itibarsızlaştırmaya kimsenin hakkının olmadığını söyledi.

MÜSİAD Muğla Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu üyeleriyle basın toplantısı düzenleyen Saim Akdeniz, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Saim Akdeniz, "Farklı düşüncelerin, şiddet içermeden ve şiddetle karşılaşmadan ifade edilebildiği bir ortama hepimizin acilen ihtiyacı vardır. Bunu sağlamak, olası daha üzücü durumlara fırsat vermemek, itibarımızı ve geleceğimizi korumak adına hassasiyetle davranmak, ülkesini seven herkesin üzerine düşen bir görevdir. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkmalı, duygusal, ötekileştiren, tepkilerden uzaklaşıp, sağduyulu davranmalıyız. Bu ülke hepimizin. Maalesef, Gezi Parkı tartışmalarından, yeni bir eylem çıkararak, amacından ve içeriğinden uzaklaştırılmış bir gündem oluşturma gayreti, Türkiye’nin itibarı kadar gelecek vizyonumuzu da kötü yönde etkiliyor." dedi.

Türkiye’nin geleceğini riske atmaya kimsenin hakkının olmadığını vurgulayan Akdeniz, "Bir yıldır gündeme getirdiğimiz ‘Orta Gelir Tuzağı’ndan kurtulma yoluna girdik. Çözüm süreci, Türkiye’yi, yatırım yapılabilir ülke seviyesine taşıdı. Nükleer santral, 3. havalimanı ve 3. köprü projeleri sevindirici yatırımlar. Tüp geçit yakında açılıyor. Sırada Kanal İstanbul gibi projeler var. Türkiye, tarihinde ilk defa, kısa vadeli borçlanabilen ülke durumundan, uzun vadeli büyük yatırımlar alan bir cazibe ve güven merkezi durumuna geçiyor. Küresel krizden en az etkilenen ülke olan Türkiye, şimdi dünya piyasaları toparlanmaya çalışırken bu avantajlı pozisyonunu kaybederse, birkaç basamak birden çıkabilecekken, tökezleme riskiyle karşı karşıya kalır. İtibar dediğimiz, gelecek vizyonu dediğimiz budur ve bunu riske atmaya kimsenin hakkı yoktur." ifadelerini kullandı.

Akdeniz, ülke ekonomisinin çok iyi bir noktaya geldiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Türkiye ekonomisi, önündeki engelleri aşabilecek bir seviyededir. Bu hafta içinde açıklanan sanayi üretimi rakamları ve büyüme rakamları, Türkiye ekonomisinin gücünü ortaya koyuyor. 14 çeyrektir büyüyen, son 8 çeyrekte büyümeye devam etmekle birlikte büyümesinin hızı düşen ülkemiz, bugün açıklanan rakamlarla, bu yılın ilk çeyreğinde beklentileri aşarak yüzde 3 büyüyerek, büyüme hızını da arttırmaya başlamış; huzur, güven ve istikrar algısını perçinlemiştir. Türkiye kazanmayı öğrenmiştir ve bundan vazgeçmeye niyetli değildir."

Saim Akdeniz başkanlığında oluşan MÜSİAD Muğla Şubesi yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: "Kazım Demir, Gökhan Çelik, Kemal Tufan, Serdar Korucu, Hacı Gülçek, Sezgin Bayhan, Adem Çine, Özer Kolcuoğlu, Volkan Toker, İbrahim Ölemez, Ufuk Gürül, Çiğdem Demiralp, Mustafa Bakırcı, Süleyman Çıray ve Hamza Akercan." CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.