1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memura karşı tutuma karşılık 63 maddelik kazanım elde ettik
Memura karşı tutuma karşılık 63 maddelik kazanım elde ettik

Memura karşı tutuma karşılık 63 maddelik kazanım elde ettik

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Mali Sekreterimiz Esat Tektaş’ın kardeşinin vefatı nedeniyle bulunduğu İzmir’de Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubemizin öncülüğünde İzmir ve çevresinden gelen yönetici ve üyelerimizle Ayrancılar bölge

A+A-

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Mali Sekreterimiz Esat Tektaş’ın kardeşinin vefatı nedeniyle bulunduğu İzmir’de Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubemizin öncülüğünde İzmir ve çevresinden gelen yönetici ve üyelerimizle Ayrancılar bölgesinde bulunan Suyunbaşı piknik alanında bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada toplu sözleşme sürecine değinen Gündoğdu, “İstediğimiz talepler, haklı ve yerinde taleplerdi. Bu toplu sözleşmede mutabakat çıkmadı çünkü biz sendika olarak eğitim çalışanlarının mağduriyeti giderilmediği için rıza göstermedik, bu nedenle toplu sözleşme sürecinden alnımızın akıyla çıktık, buna inanıyorum” diye konuştu.

Gündeme dair birçok konuda açıklamalarda bulunan Ahmet Gündoğdu, yaşanılan toplu sözleşme sürecinin ileride bizim için hayırlara vesile olacağını belirtti. Gündoğdu, “Büyük bir sorumluluk aldık, bunun farkındayız ve Allah’ın izniyle beklentileri karşılayacağız. İstediğimiz talepler, haklı ve yerinde taleplerdi. Biz bu toplu sözleşmeden alnımızın akıyla çıktık, buna inanıyorum. Diğer konfederasyonların sataşmaları, bürokrasinin memuru görmezden gelen tutumuna karşılık 63 maddelik kazanım elde ettik. Elde ettiğimiz kazanımlara baktığımız zaman; 4-C’lilerin çalışma sürelerinin 11 ay 28 güne çıkarılması, fazla mesai ücreti alabilecek olmaları. Aynı şekilde emeklilikte ödenen emeklilik tazminatının 101 TL artırılması. Öğretmenlerin yılda 1 kere aldıkları 600 TL’lik öğretim yılına hazırlık ödeneğinin 700 TL’ye çıkarılması. Eğitim öğretime kar tatili ve benzeri sebeplerle ara verilmesi halinde görevini yerine getiremeyen öğretmenlere de ek ders ücreti verilecek olması. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlere İLKSAN'a üyeliğin gönüllü hale getirilmesi gibi çok önemli kazanımlar toplu sözleşmeden alnımızın akıyla çıktığımızın en büyük göstergeleridir” diye konuştu.

İzmir Şube Başkanı Şenocak ise, “Sendikacılık mücadele etmeyi, asla pes etmemeyi gerektirir. Biz Eğitim-Bir-Sen olarak mücadelemizi hep sürdürdük, her zaman taleplerimizin arkasında durduk. Meydanlarda binlerce çalışanımız ile hep birlikte yürüdük, sorunlarının çözümü için çabaladık.” dedi.

Toplantıya, İzmir’e günübirlik ziyaret için gelen Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Teyfik Yağcı, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ramazan Çakırcı, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Başkanı Abdurrahim Şenocak, Manisa, Uşak, Aydın ve Denizli Şube Başkanları ile bağlı sendikalarımızın başkanları katıldı.

Misafirperverliği için Şube Başkanımız Abdurrahim Şenocak’a teşekkür eden Genel Başkan Ahmet Gündoğdu ve yanındaki heyet, akşam saatlerinde İzmir'den ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.