1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memur-Sen kamuda kıyafet özgürlüğü için imza stantları açtı
Memur-Sen kamuda kıyafet özgürlüğü için imza stantları açtı

Memur-Sen kamuda kıyafet özgürlüğü için imza stantları açtı

Memur-Sen’in kamuda kılık kıyafet serbestisi için başlattığı ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyası büyük bir hızla devam ediyor. Kampanya kapsamında Türkiye genelinde imza stantları açıldı.

A+A-

Memur-Sen’in kamuda kılık kıyafet serbestisi için başlattığı ‘Özgürlük İçin 10 Milyon İmza’ kampanyası büyük bir hızla devam ediyor. Kampanya kapsamında Türkiye genelinde imza stantları açıldı.

Ankara'daki imza standının ilki Sıhhiye metro çıkışında, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun katılımıyla açıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Mazlum-Der Başkanı Faruk Ünsal, Başkent Kadın Platformu Başkanı Berrin Sönmez ile Alperen Ocakları Genel Başkanı Serkan Tüzün, sivil toplum kuruluşları ve siyaset camiasının temsilcileri de programa katılarak destek verdi.

Yoğun katılımın olduğu programda konuşan Gündoğdu, Memur-Sen ailesi olarak, milletimizin hissiyatına öncülük etmek üzere başlattığımız 10 milyon imza kampanyamızın Ankara’daki stantlarının ilkini siyasi parti başkanlarımız ve sivil toplum örgütü temsilcilerimizle birlikte açıyoruz” dedi. 

Kuruluş felsefelerinin gereği temel hak ve özgürlükleri her platformda savunduklarını vurgulayan Gündoğdu, her zaman haksızlığa uğrayanların yanında olduklarının altını çizdi. Başörtüsü yasağı ve katsayı adaletsizliğiyle başlayan baskıcı dönemlerde de aynı tutumu sergilediklerini hatırlatan Gündoğdu, bu anlayışlarından asla taviz vermeyeceklerini söyledi.

Yurtdışında başörtülü kadınların milletvekili, belediye başkanı seçilebildiğini söylen Gündoğdu, Türkiye’de ise milletin seçtiği vekilin Meclis’ten haddi bildirilerek çıkarıldığını söyledi!  Geçmişin kirlerinden, tortularından, anlamsızlıklarından bir bir kurtulmaya çalışan, darbe ve darbecilerle yüzleşen Türkiye’nin artık darbe dönemine ait her şeyden kurtulmasını beklediklerini ifade eden Gündoğdu, “Bir ayıptan daha kurtulma zamanı gelmiş ve geçmektedir. Şubeler ve temsilciliklerimiz vasıtasıyla açtığımız stantlardan, işyeri temsilcilerimizce kurumlardan ve www.ozgurlukicinonmilyonimza.com sitesi üzerinden toplayacağımız 10 milyon imzayı kampanya bitiminde Başbakanlığa sunacağız.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.