1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Memur-Sen birlikte eyleme "hayır" dedi
Memur-Sen birlikte eyleme "hayır" dedi

Memur-Sen birlikte eyleme "hayır" dedi

Memur-Sen'in sitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Memur-Sen, toplu sözleşme süreci dahil her olayda, eylem planlarını alternatifleriyle hazırlamakta; yeri ve zamanı geldiğinde hayata geçirmektedir.

A+A-

Memur-Sen'in sitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Memur-Sen, toplu sözleşme süreci dahil her olayda, eylem planlarını alternatifleriyle hazırlamakta; yeri ve zamanı geldiğinde hayata geçirmektedir. Kamu İşveren Kurulu'nun masaya getireceği her türlü teklife karşın bizim eylem planımız yapılmıştır. Günü birlik eylem planları içinde olmadığımız, yaptığımız eylemlerin başarıya ulaşmasından anlaşılmaktadır. Toplu sözleşme sürecine yönelik eylem planlarımız da yetkili kurullarımız tarafından alınmıştır. Bu planın ilk aşaması gerçekleştirilmiş ve amacına ulaşmıştır. Başkalarının başarısız eylem planlarını ört bas etme girişimlerine alet olacak bir etkinliğin içinde olmayacağımız, ortadadır."

Konuyla alakalı olarak Türkiye Kamu-Sen ise şu açıklamayı yaptı:

"Türkiye Kamu-Sen olarak eğer talepler karşılanmaz ise 23 Mayıs’ta “İş bırakma” eylemi yapma kararı aldık. Ardından bütün sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak birlikte bu eylemi gerçekleştirmeyi teklif ettik. KESK ile yapılan görüşmelerde mutabakata vardık ve KESK ile aynı gün iş bırakma eylemi konusunda uzlaştık.Birleşik Kamu-İş de İş bırakma Eylemine katılma kararı aldı. Genel Başkanımız İsmail Koncuk, geçtiğimiz gün Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’yu bizzat ziyaret ederek bu birlikteliğe katılmaya davet etti. Memur-Sen’in toplu sözleşme görüşmeleri sürerken eylem yapmanın daha doğru bir yaklaşım olduğu açıklaması üzerine İsmail Koncuk, “Siz hangi tarihte eylem yapalım, iş bırakalım diyorsanız biz o tarihte iş bırakmaya hazırız. KESK Başkanı Sayın Lami Özgen de aynı fikirde. İstediğiniz günü söyleyin, o gün hep birlikte iş bırakalım ve taleplerimizin gerçekleşmesini sağlayalım. Yüreğiniz yetiyorsa 21 Mayıs tarihinde de birlikte iş bırakma eylemini gerçekleştirelim” şeklinde açıklamada bulundu. .Ancak Memur-Sen bir kez daha kimlerin yanında olmayı tercih ettiğini gösterdi. Topu taca atan Memur-Sen, başka eylem planları olduğunu öne sürerek meydanlara inmeye yüreklerinin yetmediğini göstermiş oldu."

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.