1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Mehmet Taştan Kimdir?
Mehmet Taştan Kimdir?

Mehmet Taştan Kimdir?

Karaköprü İlçe Müftüsü olarak görev yapmakta iken yayınlanan kararname ile Şanlıurfa İl Müftüsü olarak atanan Mehmet Taştan'ı tanıyalım.

A+A-

2013 yılından bu yana il müftülük görevini yürüten İhsan Açık Sakarya İl Müftülüğüne atanırken, il müftülüğüne ise yaklaşık 4 ay önce Karaköprü İlçe Müftülüğüne atanan Mehmet taştan atandı.

Şanlıurfa İl Müftüsü Mehmet Taştan kimdir?

“01.01.1963 tarihinde Adıyaman Merkez Kayatepe Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde 1974, orta ve lise öğrenimini 1981 yılında Adıyaman İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. 31.08.1981 tarihinde Adıyaman İli Kâhta İlçesi Yapraklı Köyü Camii Aday İmam-Hatibi olarak açıktan atandı. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. İlahiyat tahsili sırasında Mehmet Emin Saraç olmak üzere çeşitli hocalardan Tefsir ve Hadis dersleri aldı.”

“16.02.1994 Bayburt İli Demirözü İlçe Müftüsü, 16.08.1994 Adıyaman İli Tut İlçesi, 03.11.1998 Kâhta İlçe Müftüsü, 04.10.2001 tarihinde Adıyaman Merkez İl Müftü Yardımcılığına, 01.09.2008 tarihinde Gölbaşı İlçe Müftülüğüne naklen atandı. Hatay İli İskenderun İlçe Müftülüğüne Naklen atanan Mehmet Taştan 10.12.2013 tarihinde görevine başlamış olup 25 Ekim 2018 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğüne atandı. Evli ve 5 çocuk babası olan Taştan, Arapça ve İngilizce dillerini bilmektedir.” (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.