1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı
MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı

MEB Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı

MEB, 21 Kasım 2012  ÇARŞAMBA tarih ve 28474 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan yönetmelikle Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

A+A-

MEB, 21 Kasım 2012  ÇARŞAMBA tarih ve 28474 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan yönetmelikle Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinde değişiklik yaptı.

21 Kasım 2012  ÇARŞAMBA Sayı : 28474 Resmî Gazete

YÖNETMELİK

Millî Eğitim Bakanlığından:

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI DERS KİTAPLARI VE EĞİTİM ARAÇLARI YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1  12/9/2012 tarihli ve 28409 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliğinin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının  (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve aynı fıkranın (ü) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.

“a) Alan eğitimcisi/uzmanı/yazarı: Taslak ders kitabıyla ilgili Millî Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarınaöğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanda en az lisans düzeyinde öğrenim görmüş veya alanla ilgili en az doktora düzeyinde akademik kariyeri bulunan ya da bu alanda daha önce yayımlanmış ders kitabı olan kişiyi,”

MADDE 2  Aynı Yönetmeliğin 27 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 27  (1) Kurulca kabul edilen ders kitaplarının listesi Genel Müdürlüğe gönderilir.

(2) Aralık ayının ilk işgünü mesai bitimi itibariyle Kurulca kabul edilen, uygunluk süresi devam eden ve süresi uzatılan ders kitaplarının listesi,  Aralık ayının son işgünü mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğe gönderilir. Bir sonraki öğretim yılında okutulacak ders kitaplarının adları, yazarı veya yazarları, yayınevi adları ve varsa fiyatları ile ders kitaplarının listesi Genel Müdürlüğe bildirildiği tarihten itibaren en geç 10 işgünü içinde duyurulur. Zorunlu hâllerde bu süreler,  gerekçeleri açıkça belirtilmek şartıyla Kurul Mütalaası ile 30 iş gününe kadar uzatılabilir.”

MADDE 3  Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4  Bu Yönetmelik hükümlerini Millî Eğitim Bakanı yürütür.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.