Bakan değişti, ya zihniyet?

Bir asra yakındır bu memleketin evlatları bir insanın çizdiği rotada eğitiliyor. Neymiş efendim bu halkı muasır medeniyetin ötesine taşıyacaklarmış!

Bir asra yakındır bu memleketin evlatları bir insanın çizdiği rotada eğitiliyor. Neymiş efendim bu halkı muasır medeniyetin ötesine taşıyacaklarmış!

Peki ne oldu?

İnsanımızı laiklik adı altında dinden soğuttular, Dini İslam ama İslam’ın içini boşaltarak anlattılar. Yani İslam dininin genetiğiyle oynadılar.

“Dinde zorlama yok” ayeti kerimeyi mana itibariyle su-i istimal ederek, adam: “ben Müslüman’ım ama gereğini yaparım yapmam, sana ne?” diyecek kadar kof bir insan tipi yetişti,

Kemalist sistem diye bir sistem oluşturup iman, edep ve marifeti ilimdeki hikmeti talim terbiyenin içinden çıkardılar,

Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi kitabında aile fotoğrafında dahi örtülü bayan koymadılar,

Osmanlıyı kötüleyen bir tarih, Cumhuriyet dönemini cila pasta ile cafcaflı gösteren bir yakın tarih ile insanımızı yanlış bilgilendirdiler,

Kadınlarımızı yarı çıplak giyinmeye ve modaya alıştırdılar, kozmetik ürünlere bağımlı hale getirdiler,

İleri düzeyde başarı elde edip dünya ile rekabet gücümüzü şahlandırma ihtimali olan mühendislerimiz, bilim insanımız karanlık mahfeler tarafından öldürürdü, ya da deli damgasını onlara vurdular,

Eğitim öğretimden asıl amaç iyi insan yetiştirmek olması gerekirken, maddi kazanca bağlı başarıyı ölçü aldılar, ortada kalan halk, çocuklarını FETÖ ocağına atmak durumunda kaldı.

*Ben 20 yaşında iki çocuk babası olarak liseye kayıt oldum, benim için “bu adam delalete gitti” yorumları yapıldı. Çünkü ben medrese talebesiydim ve okula gidenlerin hepsi namaz niyaz yok, İslam’ı küçük gören kimselerdi.

Öyle ucuz bir vatandaş tipi oluştu ki celladına aşık bir tarzda Kemalist düzene sımsıkı bağlandılar,

5816 numaralı yasa ile Cumhuriyet döneminde olup bitenlerin iyi anlaşılmasını engellediler,

Haydı oradan! Neymiş efendim muasır medeniyetmiş, vatandaş eski vatandaş değil artık böyle efsunlu kavramlarla kimse vatandaşı aldatamaz.

Peki sonuç,

Dünyadaki en meşhur hırsızlar,

En büyük yalan söyleyen siyasetçiler,

Emsali görülmemiş hainler,

Azgın kafirleri ve hür namussuzlar bu ülkede yaşıyor.

Dahası da şu, bu eğitim sistemi PKK’yi yetiştirdi. Yaşı müsait olanlar biliyor bu asi gençliğe başta “Talebe” deniliyordu, bu PKK adı sonradan çıktı.

Kısacası peruperişan bir insan tipi yetişti.

Devleti aliye-i Osmaniyeden kala kala ucuz bir toplum kaldı. Yeri geldiğinde “İslam toplumunun tekrar toparlanması lazım” dediğimizde ilk olarak bu ucuz vatandaş tipi önümüze set vuruyor.

Bakan şayet dertli bir vatandaş, kaliteli bir eğitimci ise,

Bu milletin dünya ve ahret saadetini istiyorsa,

Bu ülkenin devleti aliye olmasını istiyorsa ne yapmalı?

1- Fullbright anlaşmasının kalkması için aktif mücadele vermeli,

2-Homojen kız ve erkek okullarının ilk okuldan sonra oluşmasına imkan vermeli,

3-Eğitim öğretim müfredatını Dil, Din, Kültür ve Tarih ile barışık hale getirilmesi için çaba sarf etmeli, bir an evvel alfabeye 7 harf eklemeli, yoksa bu alfabe ile kem küm yaparak konuşmaya devam edeceğiz,

4-Edep, marifet ve hikmetle barışık olmayıp, işine git gel yapan öğretmenleri bir an evvel tasfiye etmeli,

5-Okul müdürlerini seçerken okula yönelik “stratejik eylem planlarına” göre idareci seçimi yapmalı, yardımcılarını tercih etme ve değiştirme hakkını müdüre vermeli ama eylem planındaki başarısını göstermediği zaman da caydırıcı ceza vermeli, mesela bir yıl boyunca yarım maaş alması gibi.

6-Öğrenci başarısını özellikle lisede sadece akademik değil ahlaki açıdan da ölçmeli ve diplomasında belirtilmeli.

7-Mesleki eğitimi ön plana çıkarıp, üniversite hayalleriyle çocuğun hayatıyla oynamamalı,

Diğer 7’leri de siz yazın şimdilik bu kadarıyla yetinelim ne dersiniz?

Kısacası zihniyet değişmezse, bakan değişikliği bir anlam ifade etmez benden söylemesi.

vesselam..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?