Sorsam sana bu dünyada ne için varsın diye.?

Ey kullukla görevli olan kul! 

Sorsam sana bu dünyada ne için varsın diye diye.

Bana diyeceksin -demelisin-  kulluk için varım diye.

Evet sen ben o biz siz onlar bizden öncekiler ve bizden sonrakilerin yaratılış amacı Âlemlerin Rabbine kulluk etmektir.

İyi ama nasıl ve neye göre bir kulluk

Cevap Rabbimizin istediği gibi Kuran ve Kuranı yaşayan Nebimizin Sünnetine göre bir kulluk olmalıdır elbette.

O Kuran ki kıyamete dek korunan kitaptır. Rabbimiz onu indirmiş ve koruyacağını garanti etmiştir. Ancak lafzına dokunamayan şeytan ve dostları manalarına yönelmişler ve de yönelmektedirler. Bu şerlilerin -Allahın izniyle- Kuranı ve Sünneti baş tacı yapanlar nezdinde durumları bellidir. Onlar kendilerini çağın ileri gelen ıslah edicileri olarak görseler de onlar çağın ileri gelen ifsad edicileridirler.

Nice reformist yaşadığı zaman diliminde kendi küçücük aklına göre dini anlamaya çalışmış ve de çalışmaktadır. Asıl kaynakları mini minnacık zekâsının yardımıyla nasıl çağa uyarlarımın -ya da nasıl bu çağda tahrif ederimin- peşine düşmüş ve de düşmektedir.

Reform denen şey bizim dinimizde yokken ve de olması beklemezken nice reformist her şeye bir kulp bularak insanları reformize etmişler ve de etmektedirler.

Allahın dini İslamı bu zamanda Kurandan ve Sünnetten ve de selef ulemamızın içtihatlarından uzak nefsi yorumlamaktadırlar. Hal böyle olunca haktan sapanlar arkalarında ki milyonları da saptırmışlar ve saptırmaktadırlar. İslamdan uzaklaşanlar İslama hizmet adına tağutlara şeytanlarına ve nefislerine hizmet etmektedirler.

İslamsız faaliyetleri dahi İslami görmekte çalgı-çengi faaliyetlerini -haşa- Rasulullahın onayının olduğunu söyleyebilmektedirler.

Şarkı ve türküyle işi olmayan peygamberimizin yolundan şarkı ve türkülerle gittiğini söylemek ne kadar da çirkindir. Bu çirkin işle iştigal edenler dinen haram olan müziği dinleyip dinlettirenler kadınlı-erkekli ortamlarda pür neşe ve alkışlar arasında oturanlar rüyalarında o ortama Rasulullahın teşrif ettiklerini gördüklerini söyleme cesaretinde bulunmaktadırlar.

Heyhat Yazık size Bunu ortaya atanlar -belki de- ya tutarsa mantığını güdenler olsa gerek Belki de rüya denilerek -bunun gibi- nice asılsız şeylerle insanlar aldatılmıştır ki bu insanlarda sağlama yapabilme yetisi de kalmamış olabilir. Artık birileri için ne derse doğrudur fikri öyle yerleşmiş olabilir ki İslam ümmetinin rabbani ulemasının bu zamanda kadar demediği İslam olmadan Yahudi ve Hristiyanların cennete gireceğe sözüne bile teslim olabilmektedirler.

Ey kendilerine zulmedenler Bu yaptıklarınız ehli kitaba yaranmak içinse onların sizden razı olmasını istiyorsanız bilin ki onlara yaranmak için tamamen onlardan olmanız gerekmektedir.

Dine hizmet dinde taviz vermekle yapılamaz. Dine hizmet dini inanışları tahrif ederek dinden olmayan şeyleri dindenmiş gibi göstererek yapılmaz. Dine hizmet kültür-sanat adına bir milletin kültürüne saldırarak yapılmaz. Dine hizmet şarkı-türkü halay-horanla yapılmaz. Dine hizmet Müslümanlara düşman olup gâvurlara dost olarak yapılmaz

Hizmet dünya zalimlerine ve tağutlarına insin şeytanlarına ve şeytanlaşan nefsimize değil Allahın yüce davası İslama hizmettir.

İslama hizmette İslamsızlık yapılamaz. Bu nebevi yol değildir ve de olmayacaktır. Sizler İslama muhalif olarak yaptıklarınıza hizmet deseniz de bu olsa olsa hezimettir.

Hatırlayın o büyük halifeyi ki o:  Ey insanlar ben yoldan çıkarsam ne yaparsınız dediğinde bir kılıcını gösterip: Seni bununla doğrulturuz demişti. Allah onlardan razı olsun

İşte onlar dini doğru anlayan rızaya kavuşmuş hizmet erleriydi. Onlar ve biz Kendimizi ölçelim biçelim Kumaşımız onlarınkinden mi değil mi

Bizler de yanlışı yol edinenlere karşı kılıcımızı gösteremesek te yeri geldiğinde dillerimizi kılıç olarak kullanmalıyız.

Ey insanlar Saptınız ve saptırdınız. İslamdan uzaklaştınız ve uzaklaştırdınız. Milyonların vebalini sırtınıza aldınız.

Gelin vazgeçin Gelin İslama dönün

Şimdi yapılan yanlışlardan dönmenin ve döndürmenin Allahı razı etmek için gerekirse insanları kızdırmanın zamanıdır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hacı Ahmet Ünlü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?