Kadın endüstrisi

وَاِذَا تَوَلّٰى سَعٰى فِي الْاَرْضِ لِيُفْسِدَ ف۪يهَا وَيُهْلِكَ الْحَرْثَ وَالنَّسْلَۜ

‘fırsat eline geçince yeryüzünde harsı ve nesli helak eder’ (bakara205)

Modern çağ müstekbirleri tam da bunu yapıyorlar, bir yandan topraklarımız, tohumlarımız diğer yandan da ailelerimiz, genellikle kadına empoze edilen suni gündemlerle aileyi ve ailenin zımnında nesli yok etmenin peşindeler. Avrupa Birliği fonları destekli kadın dernekleri, filmler, işe giden kadın evde yemek yapan erkek reklamları hep aileyi yok etmek için tasarlanmış ve bizim aklımızla alay edercesine bize seyrettirilen kapitalizmin iğrenç yüzlerinden biri…

İnsanı yarata’nın Allah olduğu’na inancımız var ise, Allah kulunu, yarattığı kadını mahut kadın dernek’lerinden de yasa çıkarıcı’lardan’da çok daha iyi tanımakta, zira tabiri caizse programlayan, tasarlayan ve yaratan O (c.c). hülasa; kadın O.(cc) nun istediği şekilde bir kadın olursa hayatın tadını alır, evi ve ailesiyle mutlu olur ve hesap gününe o huzurla gider. Allah’ın ve Rasulü’nün yolundan ayrılan kadınlar er ya da geç yalnızlıktan (individüalizm) ailesizlikten, vefasız, aç kurt gibi etrafında dolananlardan darbe yer, zira o kadın ‘’ben güçlü, özgür kadınım’’ ‘‘hayatımı istediğim gibi yaşarım’’ zehabıyle kocasını, babasını, abisini hasılı kendisini koruyacak caydırıcı bir ekibi kendinden uzaklaştırmıştır ve yabancı erkeklerin korunmasız hedefi haline getirmiştir kendini. ‘Kadına şiddet’ yalanıyla bir çok ev aile dağılmış durumda, oysa erkek kadına sırf cinsiyeti kadın olduğu için şiddet uygularsa bunun adı kadına şiddet olur. Erkek, kadın’la bir sorun yaşadığı için şiddet uyguluyor, yabancı bir erkekle aynı sorunu yaşasa ‘bu erkek, bu bizden’ demez aynı şiddeti ona da uygular.

Evinde ailesine yaptığı hizmeti kerhen yapan, en pejmürde, pespaye kıyafetle dolaşan ama dışarıda aynı hizmetin fazlasını yabancılara yapmaktan erinmeyen, gocunmayan en alımlı en çalımlı bütün nazarı dikkatleri üzerine çekecek elbiseleri giyinen kadın şapkayı önüne koyup düşünmek zorunda, kapitalist sistemin ürün satmak için kullanmayacağı bir şey yok din, kadın çocuk vs, bir araba markasında veya fuarında arabanın başında bir müstehcen kadının ne işi olabilir, kadının kadınlığını kullanan kapitalisleri hiç düşünmez mi oysa kadın onuruyla vakarıyla sosyal hayatta olmalıdır, prof olmalı, dr olmalı, uzman olmalı vs boya küpüne düşmüş, leş yemiş köpek gibi kendini maskaraya çevirdiği makyajıyla değil fikirleriyle, buluşlarıyle var olmalı, kullandırmamalı kendini para babalarına, ezdirmemeli ailesini kadın derneklerine. Onların amacı kadın değil kadın üzerinden elde edecekleri reklam, para, servet. hz Meryem ,hz Asiye,hz Aişe ,hz Fatıma vs hep dert çekmiş vakar,onur imtihanı vermiş kadınlar.

Ülkemizde bir çok erkeğin evlen(e)memesi çıkarılan yasalar ve bu yasalar muvacehesinde doğacak herhangi bir sıkıntıda çok büyük mağduriyetler yaşayacağını bilmesi, zira erkek hep haksız kadın hep haklı oysa erkek çoğu zaman erkekliğine yediremez kadına vurmayı ama kadın çok rahat vurur, erkek evinin içindekileri anlatamaz ama kadın çok rahat anlatır ve erkek hep haksız olur. kadınsa hep mağdur Bunun yanında bu mahut yasaları kalkan yapıp ( İstanbul sözleşmesi 6284no’lu yasa) sırf maddi gelir elde etme, ömür boyu nafaka alma desiseleriyle evlenen, çocuğunu babasına göstermeyen , babasına karşı dolduran ve nefret ettiren kadınlarda azımsanmayacak kadar fazla. Evlenme ve boşanma oranlarının istatistiklerine bakanlar beni anlayacaklardır.

Yıllardır ülkemizdeki mülteci Suriyeliler için vaad edilen parayı göndermeyen AB, kadın derneklerine fonlarını sorgusuz sualsiz akıtmakta ve bu derneklerden doğru ya da yalan medyada yayınlamak üzere kadına şiddet haberlerini istemekte, ve bütün bunları toplumsal cinsiyet eşitliği kılıf altında yapmakta ve bütün bunları kadın günü, kadına şiddeti önleme günü vs adı altında feminist terörü ile erkelere düşmanlık ile taçlandırmakta. Oysa biyolojik, fizyolojik, fikri, düşünme, beğenme vs hemen her konuda farklı olan kadın ile erkek arasında eşitlik olmaz adalet olur. Eşitlik kadın ile kadın arasında erkek ile erkek arasında olması gereken bir olgudur.

Seyid Ahmet Arvasi merhum üç çeşit kadından bahseder; 1) Dışarıda çalışmayan içeride çalışan, 2) Hem dışarıda çalışan hem içeride çalışan, 3) Ne dışarıda çalışan ne içeride çalışan. Dışarıda çalışmayan içeride çalışan kadın ev hanımıdır, annedir bütün hürmet bu kadınlaradır. Allah Rasulü’nün ifadesiyle cennet bu kadınların ayakları altındadır. Hem içeride çalışan hem dışarıda çalışan kadın herhangi bir meslek sahibi olan kadındır, bu kadınlara acırız nahif, nazik fıtratlarına gereğinden fazla yük yükleyip hem evi hem işi idare etmek için uğraşırlar ancak ne çare umumiyetle ev(eş çocuklar) ihmal edilen taraf olur bu aynı zamanda kul hakkıdır. İş yerinde ki mobingten çekindiği için işi daha fazla önemser. Çocukları anne babası olan birer yetim, öksüz gibi kreşlerde dadı elinde anne şefkatinden mahrum büyümesine sebep olur. Erkek akşam eve gelir yorgun, kadın eve gelir yorgun ya hizmetçi yapacak ya da sen ağa ben ağa bu ineği kim sağa denecek bir şeyler atıştırılıp günü geçiştirecekler. Ne içeride ne dışarıda çalışan kadınlar ise gece kulüplerinin vazgeçilmez müdavimleri, sabah eve yabancı bir erkeğin kucağında sarhoş gelen, tek eşliliği ve evliliği ölümüne savunan ama evlenene kadar kaç kişiyle oturup kalkmıştır sayısı belli olmayan kadın müsveddeleri.

Ezcümle; Kadın annedir, mürebbiyedir ve en önemlisi neslin varolması, sağlıklı bir şeklide devam etmesi için olmazsa olmazdır. zira -kadın insan erkek insaoğludur- denilmiştir. Bütün bunlardan sebep kadın hedeftedir. Genç nüfus, sağlıklı aile hayatı bir ülke için çok büyük bir güç ve imkandır, bu gücü almak için ellerinden geleni yapıyorlar. Geçtiğimiz yüzyılda Avrupa da bunu yaptılar bilad-ı şam’da ise savaşlarla genç nüfusu bitirmek üzereler, Allah devlet ricalimize, hassaten her biri birer anne adayı olan kızlarımıza bu şuuru versin. amin ya muin

Ve minellahit-tevfik

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Senusi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Mihrap Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Mihrap Haber değil haberi geçen ajanstır.Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?