Bir Metro dolusu yobaz!..

29 Ekim günün Marmaray daki sarıklı ve cübbeli bir vatandaşımıza bir kısım kendini bilmez 10. yıl Marşı ile tacizde bulunuyor.Kendi halinde yolculuk da bulunan bu asil insan kendisinin cep telefonu ile görüntüsünün alındığını görünce başını önüne eğerek Onurlu bir Müslüman'ın göstermesi gereken tavrı sergileyerek yolculuğuna devam ediyor. Ama tahrik çirkeflik bununla kalmıyor. Kayıt yapanlar arsında bulunan bir kadın sarıklı ve cübbeli vatandaşa yaklaşarak yüzünü Atatürk posteriyle yan yana görüntülemeye çalışıyor. Sonrada bu görüntüleri sosyal medyada paylaşıyor.

Eğer Cumhuriyet Bayramını kutlamak bu ne düğü bilmez bu yobazlara, müsveddelere kaldıysa vay bizimhalimize.. 29 Ekim bayram ise, bayram barıştır, kardeşliktir, hoşgörüdür, affetmektir. Farklılıklara sabır ve tahammül göstermektir.

Toplu taşıma aracında açık saçık giyinen bir hanımefendinin başucuna durup biri kulağına eğilip ezan ve sela okusa ilahi ve kaside söylese (yapmaz da ) bu hoş bişey olur mu. Elbette ki doğru olmaz. Yobazlık kimden gelirse gelsin yobazlıktır.Sırf kıyafetinden dolayı kendi halinde yoluna giden bir insanın burnunun dibine Atatürk posterini getirip birlikte görüntüleyip sonrada sosyal medyada paylaşan yobazın, magandanın alçağın, otobüste mini etekli bir kadına saldıran yobazdan farkı yoktur. Yobazlık takılan sarık da, açılan başta değildir. Yobazlık Toplu taşıma aracında birilerini tahrik etmek için hep bir ağızdan 10.yıl marşı okumaktır.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarında özgürlük var herkes seçtiği dini bu İslam da olur, laiklik de olur yaşamakta özgürdür.Son zamanlarda Cübbeli sarıklı çarşaflı kardeşlerimize bazı fışkılar bu tür ortamlarda saldırılar düzenleyerek sözde Cumhuriyetçi vatandaşlar oluyorlar. Atatürkçü olmayı, Cumhuriyetçi olmayı sağa sola saldırarak 10.yıl marşı okumak zanneden zavallılara acıyoruz. Allah onlara şifalar versin.

Bir kimsenin giyim tarzı Atatürk'ü, Cumhuriyeti sevmediği anlamına gelmez. Kimsenin Atatürkçü ve ya İslamcı olma zorunluluğu yoktur. Yıllardır bu acıyı çekiyoruz.İnsanların kılık kıyafetine göre bir yerlere yamıyoruz. Sonrada yargılıyoruz. Beyler neyi nasıl kutlayacaksanız kutlayın ama toplu taşıma araçları birilerinin möğüreceği yerler değildir.İlla böyle yapmak istiyorsanız söyleyin şehrimizi yönetenlere sizlere özel alanlar hazırlasın orada isteğiniz marşı istediğiniz kadar söyleyin ,ama kimseyi rahatsız da, rencide de ,tahrik de mahcup da etmeyin.

Bu olay şunu bir kez daha göstermiştir ki bahse konu olan Müslüman genç kardeşimiz onurlu sabırlı vakarlı bir tutum sergileyerek onların amaçlarına fitnelerine fırsat vermemiştir. Kendisini tanımasak da tebrik ediyoruz. Cumhuriyet bu kendini bilmezlerin değildir. 29 Ekim Cumhuriyet bayramı bu yobazlığı yapanların hiç değildir ve olmayacaktır da.

Bir Metro Dolusu Yobaz

Bir Metro Dolusu Tiksinç

Bir Metro Dolusu Cahil Yüzünden

Ne İslamiyet

Ne Atatürkçülük

Ne Cumhuriyet

Ne De İnsanlık

Kay Bet Me Ye Cek

01/11/2019

Ahmet GÖRGÜLÜ

Diyanet Sen Mersin Şb. Bşk.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Görgülü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?