Ey Türk kardeşim/vatandaşım!

Ey kadim milletin kafası karışık, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türk Kardeşlerim, Vatandaşlarım, Dindaşların, Kader arkadaşlarım, Tarihdaşlarım.

Bu kadar ortak değerleri olan başka iki kavim var mı bilemem, ama bunun kıymetini bilmek gerek diye düşünüyorum.

Sizden istirhamım şudur: Tarihinizi ehli iman, manevi değerleri yüksek, düşünce ve fikir adamlarından dinleyin.

Türkiye Türklerindir”  cümlesini gazetelerinin sol üst köşesinde yazan “Doğan medyası” nerde? bir düşün, bu ülkeden umudunu kesince piyasayı terk etti. 

Bu Cumhuriyetin yolu ancak Kemalizm’den geçer diyen Gazetecilerden ve varsa yoksa “bize kurt gibi ulumak yakışır” diyen siyasi eğilimlerden uzak durun derim.

Bunlar Osmanlı topraklarını 1/10’a indirdiler, yetmedi kalan vatan parçasında da bize huzurlu bir yaşamı fazla görüyorlar.

Peki kimden öğreneli tarihi derseniz? Abdurrahman Dilipak’tan, Ahmet Taşgetşren’den, Yusuf Kaplan’dan, Ali Erkan Kavaklıdan, rahmetli Kadir Mısırlıoğlu ve Hekimoğlu İsmail'den onlar gitti ama arkalarında bir çok hakikat bıraktılar... Namuslu birer seküler yazar olan İsmail Beşikçi’den, Eser Karakaş’tan, Doğu Ergil’den gerçekleri öğrenin derim.

Birileri senin duygularını sömürüyor, haberin olsun! İnkılâp tarihin yalan yanlış bilgilerinden bıktık artık. Yanlış bilgi içerdiğini nasıl biliyorsunuz derseniz çünkü o tarihi süreci yaşayanları dinleme fırsatımız oldu.

Büyüklerimiz anlatıyor vatan müdafaası adına sadece köyümüz Diyarbakır/Hazro/Kırmataş köyünden 80 kişi sefere gitmiş, sadece bir tanesi dönebilmiş onun da babası şehit kendisinin de bir gözü kör(Babamın dedesi),

Gel gör ki öz vatanımızda kurduğumuz devletin hışmına uğradık, envai türlü zulümlere maruz kaldık.Konuştuğumuz dil yasaklandı, hala da kendimizi bu memleketin öz sahibi görüyoruz, Devlet-Millet adına huzur ve selamete katkıda bulunuyoruz. Maalesef düşmanın bize; “Kendinizi avutmayın Türklerden size hayır gelmez” diyor ama biz inadına Anadolu’ya sımsıkı sarılıyoruz. Bu samimiyetle yaşamaya devam edeceğiz biz Kürtlere hor/hakir gözle bakanlar utansın! yarın mahşer gününde artık yüce Allah’a ne hesap verirler bilemen.

O sinsi dünya Osmanlı’dan 10’larca devlet oluşturdu, Kürtler devlet istemedikleri için onları cezalandırdı ve Kürt coğrafyasını dört parçaya ayırdı. Bunun farkına varmayan bu ülkeye katkısı zor olur.

Düşünün; bir asra yakındır “ne mutlu türküm diyene”, “bir Türk dünyaya bedeldir”, “her Türk asker doğar” dediğiniz halde dünya ve ahretinize ne kazandırdı? Ama birileri çok şey kazandı, bu kavramın arkasına sığınarak kimisi cebini doldurdu, kimisi de ülkemin ilerlemesine engel oldu, Allah aşkına var mı başka bir faydası? Varsa söyleyin biz de öğrenelim.

Ey Türk kardeşim!

Kürtlerin bu memleketten ayrılma gibi bir dertleri yok; olsaydı ne işimiz vardı İstanbul’da, Bursa’da, İzmir’de, Antalya’da, Adana’da... O zaman aklımızı başımıza alıp bir birimize selam ve dua yolunu kapatmayalım.

Bakın bakayım Kürtlerin kahir ekseriyeti AK Partiye oy veriyor, neden çünkü çözüm bekliyor, huzur bekliyor. Bu ülkenin zincirlerini kırarak kalkınmasını bekliyor, anlatabildi mi?

Anadolu’nun kıymetini biliyorsanız? Kürt kardeşlerinizle kol kola girin dünya ile yarışın.

Artık barış ve huzur için ne gerekiyorsa devlet erkanı yapsın biz de vatandaş olarak sürece katkı verelim, dua edelim.

Ben Sağduyulu tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından bunu bekliyorum. Çok değil TÜRK kavramına üç harf ekleyelim İ-Y-E yani ülkemiz Türkiye cumhuriyetidir, Türkiye’de vatandaşlık hak ve ödevlerini yerine getiren her kes Türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır, bundan kim ne kayıp eder? Tam tersine herkes kendini huzurlu hisseder.

Allah göstermesin bir ayrım olursa Kürt tarafı bir Suriye bir ırak olur, Türk tarafı da Bulgaristan, Yunanistan gibi sıradan bir ülkeye dönüşür. Hayali bile insanı ürkütüyor.

Tabi beden ruhtan ayrılırsa, bir insan ikiye bölünse ortada canlı kalmadığı gibi ortada süper devlet özelliğini taşıyan bir devlette kalmaz değil mi?

Tarihine bak, Osmanlının yüzyıllar boyu varlığını incele, tebası durumunda olan kavimlere değer verdiği için yaşayabilmiştir. Jön Türklerin bu halka verdiği zararı anlayıp o akımdan uzak durmazsak iç ve dış düşmanlarımızın katkılarıyla aynı hataya düşebiliriz.

*Unutmayın Kürt düşmanlığı Türk’ün altını oymak için oynanan bir oyun ve psikolojik bir hastalıktır.

Bu ülke, bir yükseliş moduna girmiş, iç meselesini de hal ederse şahlanacak ve yaklaşık on yıl gibi kısa bir sürede ekonomisini iki katlayacak(OECD dünya ekonomik raporu buna şahittir) hepimiz daha huzurlu bir yaşam sürdüreceğiz, fena mı olur?

Ey Türk Kardeşim/Vatandaşım;

1-Kürd kardeşlerinizi eleştiren birilerini gördün mü? hemen ona sırt çevirin

2-İrtica teranesini çalıp, mümin kardeşinizin aleyhinde olan kimselerden uzak durun,

3-İktidarın Eğitim ve Ekonomi alanında yanlışlarını eleştirin, ama doğrularına da puan verin.

Baksanıza her seçim sürecinde AK Parti oylarını arttırarak iktidarını daha da güçlendiriyor. Buna ancak saygı duymak gerekir.

Çok şey mi istiyorum sizden? yok kardeşim yok…olması gerekeni yap!... Ülkene; çalışarak, üreterek, severek, sevilerek sahip çık. Ben bunu istiyorum.

Benden söylemesi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Mihrap Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mihrap Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sitemizin yeni görünümünü beğendiniz mi?