1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Madde 3: Her şey serbest, Madde 4: Başörtüsü yasak…
Madde 3: Her şey serbest, Madde 4: Başörtüsü yasak…

Madde 3: Her şey serbest, Madde 4: Başörtüsü yasak…

“Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin giyeceği kıyafetler serbest bırakıldı.

A+A-

“Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilerin giyeceği kıyafetler serbest bırakıldı.”

Yukarıdaki başlık ne kadar da demokratik ve özgürlükçü görünse de yeni çıkarılan kılık kıyafet yönetmeliğinde başörtülüler bu kapsamın dışında bırakıldı.

Yeni yönetmelik incelendiğinde “MADDE 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbesttir.” şeklinde herkesi mutlu edecek bir madde ile başlıyor. Türk demokrasisinin en çok kullanılan bağlacı olan “ama”lar bu yönetmelikte kullanılmasa da anlam olarak başörtülülere “ama” denmiş.

 

Başörtülülere ise anne babalarından gelecek olan oylar hesaplanmış olacak ki “Kuran-ı Kerim dersinde ve İmam-Hatip’te başörtüsü takabilirsiniz.” denmiş. Değerli büyüklerimiz lutfetmişler.

Ayrıca yönetmelikte dikkat çeken bir diğer önemli nokta ise başörtüsü yasağına kalkan olarak mini eteklilerin kullanılmış olması. Zira bir başörtülü çıkıp “Bize niçin özgürlük tanınmadı?” dese cevap hazır: “Mini etek de yassak!”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.