1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Küresel güçler, Gezi’yi bahane ederek Türkiye’yi test ediyor
Küresel güçler, Gezi’yi bahane ederek Türkiye’yi test ediyor

Küresel güçler, Gezi’yi bahane ederek Türkiye’yi test ediyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Döngel, Türkiye’nin Gezi Parkı üzerinden küresel güçlerce test edildiğini ifade ederek, “Test edilmeye ve bu güçlere fırsat verenlere tahammülümüz yoktur.

A+A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Döngel, Türkiye’nin Gezi Parkı üzerinden küresel güçlerce test edildiğini ifade ederek, “Test edilmeye ve bu güçlere fırsat verenlere tahammülümüz yoktur.” dedi.

Hüseyin Döngel, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ve Türk halkının, antidemokratik arayışlara darbe zemini oluşturacak girişimlerin peşinde koşan karanlık yapılanmalara, demokrasi düşmanlarına, iç ve dış odakların ülkeyi karıştırmasına fırsat vermemesi gerektiğini söyledi. Döngel, Türkiye’nin Gezi Parkı olayları üzerinden küresel güçler ve onların iç uzantıları tarafından test edilmeye çalışıldığını belirterek, şunları söyledi: “Keşke ilk iki günde masum bir şekilde ortaya konan demokratik tepkilere ülkeyi yönetenler tarafından ve güvenlik kuvvetlerince sert karşılık verilmeseydi. Bu olaylara Türkiye’yi karıştırmak isteyen gruplar, militarist çevreler, bölücü örgütler ellerini sokamazlardı ve bunlara fırsat verilmemiş olurdu. Hükümet ve Başbakan karşıtı tepkiler Türkiye’nin aleyhine olacak uluslararası bir boyuta da taşınmazdı. Bu olayların arkasında iç ve dış medya, sermaye grupları, Türkiye de dahil Ortadoğu’da etnik ve mezhepsel temelli çatışmalar çıkartarak bölgeyi yeniden dizayn etmek isteyen Batılı devletler, küresel lobiler, yurt içi ve yurt dışı karanlık odaklar, bölücüler, demokrasi düşmanları ve Türkiye’nin güçlenmesini hazmedemeyen küresel ve bölgesel devletler var.”

“Bu çok kimlikli, katılımlı lobi yıllarca darbe senaryolarının içinde yer almıştır” diyen Döngel, sözlerine şöyle devam etti: “Bu dönemlerden beslenen çevreler yine harekete geçmişlerdir. Bunların amacı, bu olayları, bu kritik süreçte kitle hareketlerini kontrolden çıkarmak, hükümet karşıtı söylemlerle gerçekte devletin ve milletin kaybedeceği bir noktaya taşımaktır. Yönetip yönlendirmektir. Bu karanlık odaklar ve küresel güçler Taksim meydanını Tahrir meydanına dönüştürerek Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için küresel oyunlarını, darbe dönemleri öncesi Türkiye’de sergilenen o bilindik sahneleri yeniden vizyona sokmak istiyorlar. Bunlar eski alışkanlıklarından vazgeçmiş değiller. Onun için başta hükümet ve diğer siyasi liderler, ülkesini seven herkes sorumlu davranmalıdır. Biz Taksim meydanının Tahrir meydanına dönüştürülmesine tahammül edemeyiz.” CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.