1. HABERLER

  2. VAKIF-DERNEK

  3. Kur'an Gönüllüleri Taltif Edilmeli?
Kur'an Gönüllüleri Taltif Edilmeli?

Kur'an Gönüllüleri Taltif Edilmeli?

MihKur-Der Genel Başkanı Enver Kömürcü, “Kur'an-ı Kerim'in birçok özellik ve güzelliğini insanımızla buluşturan Kur'an gönüllülerinin, 4/B sözleşme ile taltif ve takdir edilmeleri gerekmez mi?” dedi.

A+A-

KUR’AN-I KERİM’İN BİRÇOK ÖZELLİK VE GÜZELLİĞİNİ İNSANIMIZLA BULUŞTURAN KUR’AN GÖNÜLLÜLERİ

Onu öğreten en doğruyu öğretmiştir.Onu öğrenen en doğruyu öğrenmiştir. Onu okutan en doğruyu okutmuştur. Onunla olanlar en hayırlılardır.

Kur'ân-ı Kerîm, Rahmân ve Rahim olan Allah-u Teâlâ'nın kelâmı kadimi, insanlık âlemine ve biz mümin Kullarına en büyük ikramıdır.

Kur'ân-ı Kerîm, kâinatın efendisi,iki gözümüzün nuru, gönlümüzün çerağı, Hz. Muhammed'e (s.a.v) indirilmiş başından sonuna kadar ilim, hikmet, hüküm, şifa, nur, ve safa dolu mübarek bir kitaptır. Yüce Allah'ın biz mümin kullarına en tatlı hitabı, en bereketli selâmı, en kutlu kelâmı ve en şerefli emanetidir.

Kur'an, en güzel bir zikir ve öğüt kitabıdır. Kur'ân-ı Kerîm, sözlerin en hayırlısıdır. O, dosdoğru bir yoldur. En doğru hükümleri içermektedir. O en güzel müjdeleri vermektedir. O en güvenilir rehberdir. Onu insanların hevâ ve hevesi eğriltemez. O en sağlam ölçüdür.

Diller onu saptıramaz, saptırmaya güç yetiremez okumakla eskitemez. O en adaletli hâkimdir. Âlimler ona doyup ilim ve hikmetlerini bitiremez. O, çok okumaktan dolayı eskimez; tadını ve değerini yitirmez. Manevi hastalıklara en tesirli ilaçtır.

Ruhlara ve kalplere en güzel şifadır. Onun incelikleri bitmez. O herkesi doğru yola ulaştırır. Onunla konuşan doğru söyler. Onunla amel eden sevap alır. Onunla hüküm veren âdil olur. O en özlü duadır. O en faziletli zikirdir. Ona çağıran doğru yola çağırmış olur.

O BİRLİK VE BERABERLİĞİN TEMİNATI VE SİGORTASIDIR. OSMANLI GİBİ KUR’AN LA VE SÜNNET LE AMEL EDEREK, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE HEDEFİNE ULAŞMAK İÇİN YEGANE KİTABIMIZDIR.

Kur'an-ı Kerim insanlara, doğru yolu göstermek, hükümleri ile amel edilmek üzere gönderilen son ilahi kitaptır.
Sevgili Peygamberimiz (s.a.v),

“Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve onu başkalarına öğretenlerinizdir.” buyurarak Kur'an-ı Kerîm'i öğrenmeyi ve öğretmeyi bizlere tavsiye etmiştir.

Bir Müslüman'ın yapacağı en önemli görevlerden biri Kur'an-ı Kerim'i okumak ve okutmaktır. Kur'an-ı Kerim, gönüllere huzur, ruhlara mutluluk, kalplere sükûn verir.

İşte bu ulvi görevi üstlenen ve bu uğurda işin maddi boyutuna bakmadan, devamlılık arz eden, iş güvencesi sağlanmış bir şekilde, bu kutlu görevi yapmak isteyen, Hadisi şerif mucibince en hayırlılar olan bu kardeşlerimizin kadro yada 4/B sözleşme ile taldif ve takdir edilmeleri gerekmez mi?

Elbette ki gerekir. Çünkü onlar Kur’an ve Sünnet gönüllüleri. Onlar insanımızı yukarıda yazdığım ve yazmaya sahifelerinde yetmeyeceği Kur’anın ve Sünnetin nice güzellikleriyle insanımızı buluşturan, tanıştıran, mazlum ve mahzun Fahri ve vekil imam, müezzinlerdir. İnsanımızı bu güzelliklerle buluşturup kaynaştıran, güzide insanlar bu kutlu vazifeyi, devamlı yapabilmek için kadro yada 4/B sözleşmeyi haketmiyorlar mı?

BÜYÜK TÜRKİYE HEFİNE ULAŞMAK İÇİN DİN GÖNÜLLÜLERİNE,FAHRİ VE VEKİL KARDEŞLERİMİZE İHTİYAÇ VARDIR. HÜKÜMETİMİZİN,TÜM YETKİLİLERİN, KAMOYU VE MİLLETİMİZİN DİKKATİNE SUNULUR.SAYGILARIMIZLA

Enver Kömürcü
Mihkur-Der(Mihrap sevdalıları, Kur’an ve Sünnet gönüllüleri derneği)
Genel BAŞKANI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.