1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Koncuk, “PKK eğitimi hedef almaya devam ediyor."
Koncuk, “PKK eğitimi hedef almaya devam ediyor."

Koncuk, “PKK eğitimi hedef almaya devam ediyor."

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “PKK eğitimi hedef almaya devam ediyor.

A+A-

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “PKK eğitimi hedef almaya devam ediyor. Okulları yakan, öğretmenleri kaçıran, öğrencilerin eğitim almasına engel olmaya çalışan bölücü örgüt, hainliklerini hız kesmeden sürdürüyor. PKK Siirt’in Pervari ilçesinde bu ülkenin kilometre taşı olan 3 kadın öğretmenimizi ve bir hizmetlimizi kaçırdı” dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Koncuk, “PKK’nın eğitim-öğretim hizmetlerini aksatmak, öğretmenleri, eğitim çalışanlarını yıldırmak, korkutmak, onları bölgeden uzaklaştırmak, bölgedeki çocukların eğitim-öğretim almasını engellemek için yaptığı bu tür eylemler tedbir alınmadığı takdirde son bulmayacaktır. PKK her geçen gün eylemlerinin şiddetini ve dozunu artırmaktadır. Katiller sürüsü, bilim yuvası okullarımızda öğretmenleri, eğitim çalışanlarını ve öğrencileri hedef tahtasına oturtarak, kirli emellerini hayata geçirme gayretindedir” şeklinde konuştu.
Özellikle ana dilde eğitim taleplerinin yoğunlaştığı bugünlerde PKK’nın okul yakma ve öğretmen kaçırma eylemlerinin artması tesadüf olmadığını ve ana dilde eğitim hedefleyen PKK’nın iki dilli bir toplum oluşturmak, insanlarımızı ayrıştırmak ve onların arasına nifak sokmak için her yolu denediğini kaydeden Koncuk, “Yeter artık. Öğretmenlerimizin, eğitim çalışanlarımızın kaçırılmasına, can güvenliklerinden yoksun olarak görev yapmalarına, okullarımızın saldırıya uğramasına isyan ediyoruz. Ancak katiller sürüsü şunu çok iyi bilmelidir; PKK o bölgede elini güçlendirmek, okulları ele geçirmek, öğrencileri kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmek, velilerin çocuklarını okula göndermesine engel olmak için vatanını seven, öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan, büyük bir aşkla görev yapan öğretmenleri sindirmeyi, korkutmayı, yıldırmayı başaramayacaktır. Bu ülkenin onurlu, ilke sahibi, idealist öğretmenleri bölücü terör örgütünün tehditlerine boyun eğmez” dedi.

Çocuklarımızın eğitim-öğretim görmesini sağlamak, onların cahil yetişmesine engel olmak, terör örgütü tarafından maşa yapılmasına izin vermemek için öğretmenlerin o bölgede birçok fedakârlıkta bulunarak görev yaptığını belirten Koncuk, “Ailelerini, sevdiklerini geride bırakarak ideallerinin peşinden koşan öğretmenlerimize güvenli bir ortam oluşturmak bu devletin asli hizmetlerinin başında gelmektedir. Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terör örgütüne haddini bildirecek, onları alaşağı edebilecek güçtedir. Devletimiz ivedilikle öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının kaçırılmasına karşı tedbir almalı, onların can güvenliğini sağlamalı, okullara yapılan saldırıları engellemelidir. Kaçırılan 3 öğretmenimizi ve hizmetlimizi en kısa zamanda sağ salim aramızda görmek istiyoruz. Devlet, tüm imkanlarını eğitimcilerimizin evlerine dönmesi için seferber etmelidir. Şayet siyasi erk bölgede huzuru tesis edemezse, kaybedilen bu milletin aydınlık yarınları olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.