1. HABERLER

  2. MÜFTÜLÜK

  3. Kocaeli İhtisas'tan Karaosmanoğlu'na Ziyaret
Kocaeli İhtisas'tan Karaosmanoğlu'na Ziyaret

Kocaeli İhtisas'tan Karaosmanoğlu'na Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Musa Şirin ve ihtisas öğreticileri ile bir araya geldi.

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürümüz Mehmet Musa Şirin Öğretmenlerimiz ile bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı hizmet veren Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nin daha donanımlı ve kaliteli eğitim verebilmesi amacıyla 11 milyon liraya mal olacak yeni hizmet binasının hızlı bir şekilde devam etmesinden dolayı memnuniyetini belirten Karaosmanoğlu, “İmal edilen DAEŞ, Fetö gibi sapkın örgütler nedeniyle maalesef İslamofobi’nin dünyada yayılması için canla başla çalışılıyor. Dinîmizin mübarek kelimelerine, kavramlarına ve sembollerine zarar verme çabası içinde olanlar var. Anlamı barış olan bir dinîmizi terörle, kanla, savaşla birlikte anılmasında kahroluyorum. İşte yapımı süren Dini Yüksek İhtisas merkezimiz işte bu karanlık örgütlerle ve güçlerle de mücadele edecektir” dedi.

“DONANIMLI KADROLAR BU EĞİTİM MERKEZİNDEN YETİŞEREK”

Yuvacık’taki 12 bin 473 metrekarelik dev araziye yapılacak merkezin inşaat çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak geçen yıl Diyanet İşleri Başkanlığı uhdesinde açılan Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne Yuvacık Irak Kalıcı Konutları’nda yer tahsisinde bulunmuştuk. Eğitim binası, misafirhane ve lojmanların tadilatını da üstlenmiştik. Türkiye'de 9 ilde bulunan ihtisas merkezleri arasında Kocaeli’ndeki merkezimiz, İstanbul’dan sonra en çok tercih edilen ihtisas merkezi de olmuştur. Diyanet'in en donanımlı kadroları bu eğitim merkezinden yetişerek önemli görevlere gelecekler” açıklamasını yaptı.

“GERÇEK İSLAM’IN ANLATILMASI İÇİN HAYIRLI BİR ADIM ATIYORUZ”

Yuvacık Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Mehmet Musa Şirin ve idarecileri de, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren İhtisas Merkezi için Başkan Karaosmanoğlu’na bir kez daha teşekkür ettiler. Türkiye’de örnek projeler üreterek tüm tecrübelerini diğer belediyelere aktardıklarını da belirten Karaosmanoğlu, “Dinî İlimler Yüksek İhtisas Merkezi’miz, gerçek İslam’ı dünyada anlatan kurumlara ve kişilere olan ihtiyacın karşılanması amacıyla Kocaeli’de attığımız hayırlı bir adımdır. Merkezimizi yaklaşık 13 dönümlük bir arazi üstüne kuruyoruz. Kütüphaneleri, konferans salonları, ferah sınıflarıyla 4 kattan oluşacak. İhtisas merkezimizin inşaatı 2018’de tamamlanacak ve inşallah tam kapasite ile hizmet vermeye başlayacak” ifadelerini sarf etti.

“GÜZEL İNSANLAR YETİŞECEK”

İhtisas Merkezi, Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı olarak bir üniversite müktesebatı çerçevesinde ve ihtisas düzeyinde eğitimler vereceğini de vurgulayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Eğitimler 3 yıl sürecek. Mezun olan kardeşlerimiz, hoca olarak, vaiz olarak, müftü olarak vazife yapacaklar. Yüksek İhtisas Merkezimiz hali hazırda faal durumda. Yapacağımız kapsamlı çalışmalarla hem daha nitelikli, daha donanımlı hem de daha ferah bir ortamda hizmet verecek inşallah. Yüksek İhtisas Merkezimizin, İstanbul’dan sonra en çok tercih edilen merkez olmasından çok hoşnudum. Yeni binamızla birlikte, bu sayının katlanarak çoğalmasını temenni ediyorum. İnşallah ülke genelinde halen 9 olan Merkezilerimizin sayısı artacak, bu ilim irfan yuvalarından aklın ışığını yansıtan güzel insanlar yetişecektir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.