1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kimse Yok Mu Derneği, 41. şubesini Cizre'de açtı
Kimse Yok Mu Derneği, 41. şubesini Cizre'de açtı

Kimse Yok Mu Derneği, 41. şubesini Cizre'de açtı

Türkiye’de ve dünyanın birçok bölgesinde yardıma muhtaç insanların imdadına yetişmeyi görev bilen Kimse Yok Mu Derneği, Türkiye’deki yapılanmasını her geçen gün genişletiyor.

A+A-

Türkiye’de ve dünyanın birçok bölgesinde yardıma muhtaç insanların imdadına yetişmeyi görev bilen Kimse Yok Mu Derneği, Türkiye’deki yapılanmasını her geçen gün genişletiyor. Bu vesileyle Şırnak’ta yeni bir şube açan Kimse Yok Mu Derneği şube sayısını 41’e çıkardı.

    Cizre’de Kimse Yok Mu Şırnak Şubesi törenle açıldı. Açılışa, Kimse Yok Mu Derneği Uluslararası Koordinatörü Metin Çetiner, Şırnak Vali Yardımcısı Yasin Özcan, Cizre Kaymakamı Şenol Koca, Cizre Emniyet Müdürü Harun Taş ve çok sayıda gönüllü katıldı. Açılış konuşmasını yapan Kimse Yok Mu Derneği Uluslararası Koordinatörü Metin Çetiner, dernek hakkında ve dernek yardımları hakkında açıklamalarda bulundu.

    Kimse Yok Mu Derneği’nin 41. Şubesi'ni burada açtıklarını söyleyen Metin Çetiner, “Cizre’ye ilk defa gelmiş oldum. Burada 41.şubemizi açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Burada aranızda bulunmaktan mutluluk duyuyorum. 1999 yılında İstanbul’daki bölgede yaşanan depremden sonra o insanların imdadı ve feryadından ismimizi aldık. Önce Samanyolu televizyonunda bir programla başladık. Daha sonra 2004 Mart ayında da bağımsız ayrı bir dernek haline geldik. 2004 Mart ayından bugüne geçen 9 yıllık bir süre var. 9 yıllık bu süre zarfında Türkiye’de 41. şubeye ulaştık. Bu sene sonuna kadar inşallah 47’e ulaşacağız. En kısa sürede bütün illerimizde de şube yapılanmayı da hedefliyoruz. Türkiye’de 356 binde kayıtlı mağdur ailelerimiz var. Yani bize müracaat etmiş, bizden yarım talep etmiş 356 bin aile var. Dünyada yardım yaptığımız ülke sayısı olarak da 97 ülkeye ulaştık. Her sene de bunları arttırıyoruz. Bunlar bizim yardımseverlerimizi ve devlet büyüklerimizin büyük katkıları var.” diye konuştu.

    Kimse Yok Mu Derneği olarak 2 önemli hususi konulara dikkat ettiklerini ifade eden Metin Çetiner şunları söyledi: “Biz yardımları yaparken dünyanın değişik yörelerinde ve Türkiyemizde insanların dinine, diline, rengine, ırkına, mezhebine, cinsiyetine bakmaksızın yardım yapıyoruz. Bu bizim için çok önemlidir. İkinci husus da biz yardımlarımızı yaparken kendi ellerimizden, yardımseverlerimizi ve gönüllülerimizin kendi elleriyle mağdura ulaştırıyoruz. Aracı kullanmıyoruz. Bu da bizim açımızdan çok önemlidir.”

    Kimse Yok Mu Derneği gibi derneklerin ülkenin geleceği açısından çok önemli bir yerde olduğunu belirten Şırnak Vali Yardımcısı Yasin Özcan, “Kimse Yok Mu Derneği, topluma yardım faaliyetlerini etkin hale getirerek din, dil, ırk ve cinsiyet gözetmeksizin saygınlıklarını koruma hassasiyetiyle Türkiye’de ve dünyada yardıma muhtaç insanlara yardım edip, onlara yardım elini uzatmış bir kurumdur. Kimse Yok Mu Derneği Cizre’de şubesini açması önemli bir işe imza attı. İçinde bulunduğumuz barış ve kardeşlik ortamını pekiştiren coğrafi, ekonomik ve sosyal dengesizliği ortadan kaldıran bu tür sivil toplum kuruluşların girişimleri ülkemizin aydın geleceğinde çok önemli bir yer tutmaktadır.” şeklinde konuştu. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.