1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. Kimler Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Olabilir?
Kimler Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Olabilir?

Kimler Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Olabilir?

Yalova Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olarak atanması sonrasında şimdi gözler başkan yardımcılarının kimler olacağına çevrildi.

A+A-

Uzun bir bekleyişten sonra Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanlığına atanması ile birlikte, Diyanet'te değişim rüzgarız başladı. İlk değişim Destek Hizmetleri Dairesi Başkan Vekili Hasan Güçlü'nün özel kalem müdürü olması ile başladı. Değişimde asıl merak edilen başkan yardımcılıklarına kimlerin getirileceği.

Prof. Dr. Yavuz ÜNAL: Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Ünal'ın görevine devam edeceği gelen bilgiler arasında. Eğitime verdiği önemle dikkatleri çeken Yavuz Hoca, özellikle Dini Yüksek İhtisas Merkezlerine karşı gösterdiği yoğun ilgi ve çalışmalar sebebiyle Diyanet'te kalması gerektiği dile getirilmekte. Böyle gayretli ve başarılı isimlerin Diyanet'te kalması kurum için çok büyük öneme haiz. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Başkan Erbaş'ın bu hususu dikkate alacaklarını umuyoruz.

Burhan İŞLİYEN: Resmi kaynaklara dayandırılmaksızın bazı isimlerin başkan yardımcılığı için teklif edildiği konuşulmakta. Adı geçen bu isimler kim? Uzun zamadandır adı başkan yardımcılığı için dile getirilen ilk isim Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen. Müftü İşliyen'in başkan yardımcısı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in de değer verdiği Burhan İşliyen'in Diyanet'e önemli katkı sağlayacağını düşünülüyor. Son söz Cumhurbaşkanı Erdoğan'da.

Enver GÜNENÇ: İkinci isim olarak Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yürütmüş olan Enver Günenç. İmza attığı başarılı çalışmalarla göz dolduran ve kurumda ciddi manada saygı ve sevgi gören Enver Günenç'in başkan yardımcısı olacağı konuşuluyor. Böyle bir ismin başkan yardımcısı olması "Diyanet'e ciddi manada güç katacaktır" yorumunda bulunanların sayısı azımsanmayacak kadar çok.

Mehmet SÖNMEZOĞLU: Eski Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun da başkan yardımcılığı için teklif edildini duyduk. Kocaeli İl Müftülüğünden sonra siyasete soyunun Sönmezoğlu, aday olarak seçilmeyince Kocaeli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Kurucu Müdürü olarak tekrar Diyanet'e geri dönmüştü. Gayretli çalışmaları sonucu Diyanet'e bir eğitim merkezi daha kazandıran Sönmezoğlu, Ankara Müftüsü olarak başarılı çalışmalarına devam eden bir isim. Sönmezoğlu'nun başkan yardımcısı olması halinde güzel çalışmalara imza atacağı düşünülmekte.

Osman TIRAŞÇI: Son günlerde başkan yardımcılığı için Osman Traşçı'nın da adı geçmekte. Başkan Erbaş'ın teklif etmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da uygun görmesi halinde neden olmasın. Edindimiz bazı bilgilere göre bu ihtimal zayıf görünse de, resmi kaynaklardan kesin bilgi gelene kadar, kısaca resmi atama yapılana kadar söylecek her söz iddiadan öteye geçemez. ALLAH (c.c.), en güzel şekilde hizmet edecek kişileri bu makamlara nasip etsin..!

NOT: Bu haberdeki bilgiler resmi kaynaklardan olmayıp yerel kaynaklardan ve duyumlardan elde edilmiştir. Haberde adı geçen saygıdeğer hocalarımızın rahatsızlık duymaları halinde bize mail yoluyla ulaşarak gerekli düzenlemeyi yaptırma ve açıklama yayımlatma hakları vardır. Rabbim herkes için en hayırlı olanı nasip etsin..!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.