1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi’ne yoğun ilgi
Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi’ne yoğun ilgi

Kayaşehir Necdet Yıldırım Bilgievi’ne yoğun ilgi

Başakşehir Belediyesi’nin Kayaşehir Merkez AVM’de açtığı Necdet Yıldırım Bilgievi’ne kayıtlarda büyük bir yoğunluk görüldü.

A+A-

Başakşehir Belediyesi’nin Kayaşehir Merkez AVM’de açtığı Necdet Yıldırım Bilgievi’ne kayıtlarda büyük bir yoğunluk görüldü. Bilgievine başvuran öğrenci sayısı bin 250’yi buldu.


Veliler ve öğrenciler, mekanın Kayaşehir’e açılmasından oldukça memnun.

‘Bir çocuk değişir, Dünya değişir’ söylemi ile faaliyet yürüten Başakşehir Belediyesi’nin açtığı Şahintepe, Cevdet Kılıçlar, Cemil Meriç, Güvercintepe, Akif İnan‘ a Necdet Yıldırım Bilgievi eklendi.Filistin’e insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde şehit olan Necdet Yıldırım’dan adını alan bilgievinde 4 sanat atölyesi, çok amaçlı salon, 5 bin kitap ihtiva eden bir kütüphane ve 24 bilgisayarlı laboratuar yer alıyor. Bütün eğitimlerin ücretsiz olduğu mekanda tiyatro çalışmaları, siyer, satranç, gezi ve okuma kulübü, keman, gitar, bağlama, ney vebenzeri eğitimler veriliyor.


Ana babalar, çocukların kültürel, sosyal ve sanatsal katkı sunun bilgievini açan Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.


Velilerin görüşleri şöyle:


Dilek Acar:

Kayaşehir’e ilk taşınanlardanım. Kayasehir’de bilgi evi açılmasına çok mutlu oldum. Bu büyük bir nüfusu olan Kayaşehir için çok gerekliydi. Çocuklarımdan biri 1. sınıfı, diğeri 4. sınıfı bitirdi. Çocuklarım bilgievi etkinliklerinden faydalansın diye geldim. Sesli okuma, satranç, bilgisayar, bağlama gibi kurslara yazdırdım. Kütüphaneden de faydalanıyorlar. Burada sesli okumaya katılıyorlar. Çocuklarım burada arkadaş da ediniyorlar. Belediyemize bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Neslihan Sönmez:

Kayaşehir 2-3 çocuklu kalabalık ailelerin çok olduğu bir bölge, burada bir bilgievi büyük bir eksiklikti. Ben de açılır açılmaz çocuğumu okuma ve resim dersi için kaydettirdim.

Dilber Kamış:

Kızımı daha önce Başakşehir’de bulunan bilgievine götürüyordum. Kayaşehir’e bilgievi açılmasına çok sevindik. Açıldığını duyar duymaz kızımı buraya satranç, tiyatro, kitap okuma kulübüne getirdim. Faaliyetlerden yararlansın, kendini geliştirsin, zamanını boşa geçirmesin, arkadaş edinsin istiyorum.

Petek Terzi:

Buraya kızımı getirdim, oğlumu da getireceğim. Kızımı bağlama, okuma ve resim kurslarına yazdırdım. Çok memnunuz. Kızım 7 gün kitap okuyabiliyor. Buradan kitapları alıp eve götürebiliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.


Bilgievinden yararlanan çocukların görüşleri ise şöyle:

Özge delen:

Okuma kulübü ve bilgisayar kursuna geliyorum.öğretmenlerimiz de çok tatlılar. Evde televizyon izleyeceğime burada kitap okuyorum. Ailemde burada olmamızdan çok mutlular.

Esra:

Bilgievine eğlenmek, kitap okumak ve bilgi edinmek için geliyorum. Bağlama kursuna yazıldım ama henüz dersler başlamadığı için şu an sadece kitap ve bilgisayar kulüplerine geliyorum. Eskiden Başakşehir’e gidiyordum. Burası daha yakın olduğu için buraya geliyorum ve bilgievinden çok memnunum.

Sibel Kamış:

Burayı çok seviyorum. Kütüphaneye giriyorum, bilgisayarla oynuyorum, kitap okuyorum. Arkadaşlarım oluyor. Evde boş boş oturacağıma burada kitap okuyabiliyorum.

Recep Furkan Dinçer:

İki arkadaş geldik kayıt olduk. Kütüphane bilgisayar ve satranç kulübüne gidiyorum. Arkadaşlarla origami(kağıt katlama sanatı) yapıyoruz. Burayı çok seviyorum.

Nur Kara:

Bilgievinden çok memnunum. Sesli okuma var. Kitap okuyoruz arkadaşlarımızla. Bilgievini çok seviyorum.

Sudenaz Çiloğlu:

Gitar, siyer ve resim dersine geliyorum. Arkadaşlarımda buraya geliyor. Ben yazın da ders çalışmaya devam etmek istiyordum. Kitap okuyorum, bilgisayarla oynuyorum.Necdet Yıldırım Bilgievi Müdürü Sadık Durmuş, 2 aydır hizmette olan mekana bin 250 öğrencinin kayıtlı olduğunu belirtti. Her gün 250-300 öğrencinin giriş yaptığını kaydetti. Bilgievinin 2 bin öğrenciyi kaldıracak kapasitede olduğunu aktaran Durmuş; “Bilgievimizde 4 ayrı enstrümanın eğitimini veriyoruz. Keman, bağlama, gitar ve ney. Siyer kulübümüz faaliyette. 2. ve 3. sınıf öğrencileri için okuma kulübümüz var. Resim dersimiz ve satranç kulübümüz var. Satranç kulübümüzde 6 bin 600 kayıtlı öğrencimiz var. Diksiyon, tiyatro, şiir eğitimi ve kaligrafi gibi kursları planlıyoruz. Zamanla başka kurslarımız da açılacak. Veliler gayet memnun geliyorlar ve belediyemizden Allah razı olsun diye dua ederek çıkıyorlar. “ dedi.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.