1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Jandarma eğitimli at ve köpeklerinin gösterisi nefesleri kesti
Jandarma eğitimli at ve köpeklerinin gösterisi nefesleri kesti

Jandarma eğitimli at ve köpeklerinin gösterisi nefesleri kesti

Nevşehir’de Jandarma teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü törenlerinde gösteri sunan At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi Komutanlığı (JAKEM) bünyesinde eğitilen at ve köpeklerin gösterisi izleyenlerin nefesini kesti.

A+A-

Nevşehir’de Jandarma teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü törenlerinde gösteri sunan At-Köpek Eğitimi ve Meslek Edindirme Kurs Merkezi Komutanlığı (JAKEM) bünyesinde eğitilen at ve köpeklerin gösterisi izleyenlerin nefesini kesti.

    Nevşehir’deki tören, JAKEM'de yapıldı. Törene Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, daire müdürleri, JAKEM Komutanı Jandarma Yarbay Halil Altıntaş, Jandarma personeli, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

    Törende konuşan Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, “Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplinli, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan toprakları üzerinde, görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatıdır. Jandarma Genel Komutanlığı’nın kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güveni ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleri ile Türk ulusunun takdirini kazanmıştır.” dedi.

    Jandarma Genel Komutanlığı personellerinin ulustan aldıkları teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azminde olduklarını kaydeden Jandarma Kıdemli Albay Ertuğrul şöyle konuştu: “Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında, gece gündüz, sıcak soğuk, yağmur çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş bundan sonra da olmaya devam edecektir. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplinli, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan toprakları üzerinde, görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatıdır. Jandarma Genel Komutanlığı'nın tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde kanunları ve nizamları esas almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içerisinde bulmaktadır. Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ile, heyecanla görev yapan ve bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin halka açılan penceresi konumundaki jandarma, Atatürk ilke ve inkılaplarının yol göstericiliğinde, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlükleri ile insan haklarına saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş modern teknolojinin bütün imkanlarını etkinlikle kullanabilen, milli ahlaki ve mesleki değerler ile yetişmiş personeli ile üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveri ile verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir.”

    Konuşmanın ardından Jandarma Teşkilatı'nın tarihçesi okundu. Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Rıfat Kartal Huzurevi'nde kalan Hayri Bozdağ, jandarma ile ilgili yazdığı şiirini okudu.

    Programda Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerle, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bulunan Rıfat Kartal Huzurevi'nde kalan Hayri Bozdağ'ın ödülleri Vali Mehmet Ceylan tarafından verildi.
Ödül töreninin ardından JAKEM bünyesinde eğitilen at ve köpeklerin gösterisi izlendi. Arama ve kurtarma, koruma ve narkotik köpeklerinin gösterisi ve atların engelli atlama gösterisi katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

    Program, tören geçişi ve kokteyl ile sona erdi.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.