1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmir MÜSİAD, Bosna Hersek’e iş gezisi düzenledi
İzmir MÜSİAD, Bosna Hersek’e iş gezisi düzenledi

İzmir MÜSİAD, Bosna Hersek’e iş gezisi düzenledi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahman Çabuk, başkanlığındaki iş adamı heyeti, Bosna Hersek’in önemli merkezlerinden Saraybosna, Mostar ve Doboj’a Ticari ve Kültürel İş Gezisi Programı gerçekleştirdi.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahman Çabuk, başkanlığındaki iş adamı heyeti, Bosna Hersek’in önemli merkezlerinden Saraybosna, Mostar ve Doboj’a Ticari ve Kültürel İş Gezisi Programı gerçekleştirdi. İş forumuna Saraybosna genelinden 100’den fazla işadamı iştirak ederek ikili iş görüşmelere katıldı.

Sarayevo Oteli’nde düzenlenen İş Forumu’nun açılış bölümünde Türkiye ve ekonomisi dinamikleri hakkında bilgiler veren MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Abdurrahman Çabuk, “Türkiye'de 64 noktada, 57 farklı ülkede 139 noktada, üyelerimizi tüm dünyayla buluşturuyoruz. MÜSİAD olarak 15 binden fazla işletmeyi temsil ediyor, 23 yıldır, iş dünyası kadar, toplumun diğer kesimleri için de örnek bir rehberlik merkezi olarak çalışıyoruz. MÜSİAD, bizim medeniyetimize ait bir kavram olan, ‘gönüllülük’ esasına göre çalışan, güçlü bir sivil toplum kuruluşudur.” dedi.

Türkiye’nin son yıllarda hemen her alanda hızlı bir dönüşümü gerçekleştiren ve küresel ekonomiye entegrasyon konusunda başarılı bir gelişme kaydettiğine dikkat çeken Çabuk, şunları kaydetti: “Türkiye’nin bölgesinde her açıdan etkin ve belirleyici bir aktör haline geldiğini görmekteyiz. Bölgede ekonomik ve ticari yapılanmanın önderliğinin artık Türkiye’nin elinde olduğu görülmektedir. Bu şekilde, başarıyla sürdürülen komşu ve çevre ülkelerle sorunsuz bir serbest ticaret ve ekonomik işbirliği hedefine doğru hızlı bir şekilde yürüyoruz. İzmir MÜSİAD’lı işadamlarının temsilcisi olarak bu günde ziyaretimizin ve ikili iş görüşmelerinin, her iki ülkeye ve iş adamlarına faydalı olmasını temenni ediyorum.”

Visoko Belediyesi Başkanı Amra Babic, Saraybosna Türk Büyükelçiliği Ticari Ataşesi Ayhan Bozkurt, Bank Bosna International (BBI) Direktörü Amer Bukvic kürsüye gelerek birer konuşma yaptı. MÜSİAD İzmir’den Ticari ve Kültürel İş Gezisi Programına katılan heyet Mostar kentinde ticari ve kültürel ziyaretler gerçekleştirdi. Ertesi gün Doboj şehrinde Bank Bosna International (BBI) ev sahipliğinde düzenlenen İş Forumuna katılan heyet konuşmaların ardından Bosna Hersek'te ve Sırp Cumhuriyeti'ndeki yatırım olanakları sunumlarından sonra ikili iş görüşmelerinde bulundu.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.