1. HABERLER

  2. MÜFTÜLÜK

  3. İstanbul Müftülüğü Vekil İmam ve Müezzin Alacak
İstanbul Müftülüğü Vekil İmam ve Müezzin Alacak

İstanbul Müftülüğü Vekil İmam ve Müezzin Alacak

İstanbul İl Müftülüğü vekil imam-hatip ve vekil müezzin kayyım alımı için sözlü sınav yapacak. Vekil imam ve müezzin alımı başvuru şartları ve tarihleri haberimizde.

A+A-

İstanbul ili ilçe müftülüklerinde İmam-Hatip veya Müezzin-Kayyım olarak görev yapmakta iken askerlik, aylıksız izinli, yurtdışı görevlendirme, geçici görevlendirme gibi nedenlerle görevden ayrılan cami görevlilerinin yerine ek listede yazılı bulunan kadrolara ilgi kanun ve yönetmelikler uyarınca yarışma sınavı ile açıktan Vekil İmam-Hatip ve Vekil Müezzin-Kayyım ataması yapılacaktır.

İstanbul il müftülüğü personel alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak gerekiyor.

Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak, 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavından 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak. 6- İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kayyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak gerekiyor.

Başvuru için gerekli şartlar;

İl Müftülüğünden temin edilecek form dilekçe, 2016 Yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi ve vesikalık fotoğraf istenmektedir. İlanda belirtilen camilerden sadece biri için müracaat edebileceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir. Müracaatlar en geç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 17.00’a kadar istenen belgelerle birlikte şahsen yapılacak, belirtilen tarih ve saatten sonra müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.