1. HABERLER

  2. VAKIF-DERNEK

  3. İsmailağa Davasında Karar Verildi
İsmailağa Davasında Karar Verildi

İsmailağa Davasında Karar Verildi

İsmailağa ismini kullanarak faaliyetler yürüten Fatih Medreseleri ve Masum Bayraktar ile İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı arasındaki davanın kazananı İsmaiağa Vakfı oldu.

A+A-

İstanbul 1. Sınai ve Fikri Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 17 Ocak 2018 tarihli kararı ile İsmailağa adını kullanarak televizyon ve dernekler kuran Masum Bayraktar’ın bu ismi kullanamayacağına karar verildi.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfının resmi web sitesinden yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi.

“Mahmud Efendi Hazretleri tarafından, birtakım yanlış işleri sebebiyle cemaatimizden uzaklaştırılan Masum Bayraktar isimli şahıs, uzaklaştırılmasına rağmen cemaatimizin adını anarak; medya, eğitim ve diğer alanlarda faaliyet göstermeye devam etmiştir. Kendisi ve bu amaçla kurduğu; “İsmailağa Medya A.Ş.” ve “FM TV”, “Fatih Medreseleri”, “Efendi Eğitim Kurumları” gibi kuruluşlarda görev yapanlar faaliyetlerini, câmiamızın özdeşleşmiş bulunduğu kisveyle sürdürerek câmiamızın, halkımız nezdindeki itibarını istismara devam etmişlerdir.

Mahmud Efendi Hazretleri adına avukatlarının defaatle ihtarnâme çekmelerine ve İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’nın konuyu hukukî mercilere taşımasına karşın bu istismar hiç hız kesmeksizin sürmüş ve nihayetinde İstanbul 1. Sınai ve Fikri Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 17 Ocak 2018 tarihli kararıyla da tescillenmiştir. Mahkemenin bu kararıyla; Masum Bayraktar ve başında bulunduğu kuruluşların “İsmailağa” ismini marka ve unvan olarak usulsüz ve kanunsuz bir şekilde kullanmak suretiyle gerçekleştirdikleri istismar ve sahtelik hukuken sabit olmuştur. Söz konusu şahıs ve kuruluşlar çalışmalarında “İsmailağa” ismini kullanmaktan men edilmiş ve kullanımlarının önlenmesi yönünde tedbir kararı alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu daha önce avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, Masum Bayraktar ve Fatih Medreselerinin kendileri ile herhangi bir bağının olmadığını duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum