1. HABERLER

  2. DİYANET

  3. İmam Hatiplilik Şuuru Yeniden Tanımlanmalı
İmam Hatiplilik Şuuru Yeniden Tanımlanmalı

İmam Hatiplilik Şuuru Yeniden Tanımlanmalı

ÖNDER tarafından düzenlenen kurultayda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İmam Hatiplilik şuurunun yeniden tanımlanıp altının doldurulmasına ihtiyaç var…” dedi.

A+A-

İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) tarafından düzenlenen kurultayda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “İmam Hatiplilik şuurunun yeniden tanımlanıp altının doldurulmasına ihtiyaç var…” dedi.

“İmam Hatiplilik şuurunun yeniden tanımlanıp altının doldurulmasına ihtiyaç var…”

Fizikî, teknik, araç-gereç ve kadro sorunlarının ötesinde İmam Hatiplilik şuurunun yeniden tanımlanıp altının doldurulmasına acil ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.  Her şeyin çok hızlı değiştiği bir zamanda, adeta bir hız çağında yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Nesiller birbirlerini çok hızlı eskitip aşıyor. Yeni nesli anlamak, tanımak zorundayız. Aileden başlayan ahlâk eğitimi, sorumluluk ve sorumluluk şuuru, kitap sevgisi, sağlıklı arkadaş ve dost çevresi gibi alanları yeniden tahkim etmek zorundayız.

“Eğer yeni neslin hissiyatına ve dünyasına dokunamazsak o nesli birileri istismar edecektir…”

Hayat boşluk kabul etmez. Bizim dokunamadığımız nesillerin kalbi başkaları tarafından doldurulacak ama bu bazen felaketlere sebep olacaktır. Dahası eğer bir inancı, meseleyi, davayı doğru olarak nesle tanıtmaz isek, o nesli ve değerleri birileri istismar edecektir. Hatta yakın zamanda yaşadığımız gibi (Allah korusun!) vatanına, milletine karşı kullanacaktır. O zaman gözümüzün nuru, istikbalimiz ve hayallerimiz ihanet sarmalına kurban gidecektir. Eğer yeni neslin hissiyatına ve dünyasına dokunamazsak yarın başka felâketler yaşamamayı garanti edemeyiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.