1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İkinci kez kep fırlattılar
İkinci kez kep fırlattılar

İkinci kez kep fırlattılar

Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan Fatih Üniversitesi öğrencileri, lisansüstü programından da mezun olup ikinci kez kep fırlattı.

A+A-

Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan Fatih Üniversitesi öğrencileri, lisansüstü programından da mezun olup ikinci kez kep fırlattı. Mezunlar, ayrıca eğitimlerine katkıda bulunan ailelerine ve hocalarına teşekkür etti.

Fatih Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, lisansüstü mezunları için kep töreni tertip etti. Törende söz alan Fatih Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (FÜSEM) Müdürü Doç. Dr. Halil Zaim, bireylerin kariyerinin ve ahlaki donanımın geleceğe şekil vereceğini vurguladı. Zaim, gençlere“Biz umut ediyoruz ki siz bilime sarılarak ahlaki donanımlarla bu ülkenin beklediği, talep ettiği şeyleri yapacaksınız. Bu durumda sorumluluklarınız büyük.” diye seslendi.

Türkiye şartlarında lisansüstünü bitirenlerin hayatlarında çok daha mühim faaliyetler yapmaya aday olduğunu belirten Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet Karakuyu ise “ Öğrenciler ellerinden geleni yapıyorlar. Vakıf üniversitesi olmanın hakkını biz de sene içinde burslarımızla vermek niyetindeyiz. Parayı ikinci plana atıp bilimle uğraşmak tek hedefimizdir. Hedefi bu olan öğrencilerle yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden toplam 3 bin 5 yüz civarında mezun verildi. İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Hastane ve Sağlık Yönetimi bölümü birincilerine plaketlerini takdim eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Karagöz, “Mezuniyetler hep hüzün verir ancak eğitim hayatında böyle istikrarlı ilerleyenleri görmek bizi memnun ediyor. Öğrenciler bundan sonra hayatlarında eğitim ve bilim alanında ufukları daha açık şekilde problemlere çare bulma kabiliyetleriyle yolarına devam edeceklerdir.” dedi.

Bölüm birincileri adına kürsüye gelen İşletme Yönetimi bölüm birincisi Fatma Bal lisansüstünün lisans eğitiminden ayrı bir yanı olduğunu dile getirdi. Bal, şunları söyledi:

“Lisans eğitiminde çoğunlukla ailelerimizleydik anne ve babamızın emeği vardı. Ancak sonrasında yani lisansüstünde eşlerimiz devreye girdi. Eşlerin bu yolda sorumlulukları büyük. Eşime ve çocuklarıma ve tüm arkadaşlarımın eşlerine yardımlarından, katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Yılmaktan, korkup kaçmaktan bizi engelledikleri için.”

Tören sonunda mezunlar aileleri ile birlikte kep fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.