1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. Hüzün Mevsiminden Hasat Mevsimine
Hüzün Mevsiminden Hasat Mevsimine

Hüzün Mevsiminden Hasat Mevsimine

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa ÇOPURSUZ, Üç aylar ile ilgili bir mesaj yayınladı. Genel Başkan Çopursuz’un mesajı;..

A+A-

Gün geçmiyor ki hüzün dolu zaman yaşamayalım. Dünya ve içindekiler o kadar sıkıcı hal aldı ki, mutlu olmaya hasret kaldık adeta. Birimizin derdi hepimizin derdi gerçeğinden hareketle, ferdi mutluluk içtimaı mutluluğu getirmiyor maalesef. Gerek yaşadığımız coğrafya gerekse de din kardeşlerimizin bulunduğu kıtalar gözyaşlarının sel olduğu, akan kanların durmadığı ve anaların, eşlerin, çocukların ağıtlarının dinmediği gerçeği ortada iken nasıl mutlu olalım ki? Tarih hep tekerrür ediyor dünyada. Yeryüzünde iki millet var; biri Müslümanlar diğeri ise gayri Müslimler. Yeryüzü coğrafyası şahitlik ediyor hep gayri Müslimlerin canavarlıklarına. Dün Çanakkale’de bozguna uğrayanlar, hala intikam peşindeler ve ülkemizin, devletimizin heba en mensura olması için var güçleriyle çalışmaktalar. Zira iç ve dış şer odaklarının oynadıkları oyunlar bizleri sürekli huzursuz etmektedir.

Diğer taraftan, yine şer güçlerin aldatmasıyla kalpleri katılaşan din kardeşlerimizin hal ve tavırları da bizleri huzursuz etmektedir. Ancak Müminlerin kardeş olduğunu ilahi nizam vasıtasıyla duyuran Allah Teâlâ ve “İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olamazsınız” Nebevi sözünden de anlaşıldığı üzere aynı inanca sahip oldukları halde birbirlerini dünya görüşleri dolayısıyla huzursuz eden İslam dini müntesiplerinin ahvali de içler acısı. Dünyevi çıkarları uğruna uhrevi hayatlarını mahveden insanların hezeyanları her geçen gün artarak devam etmektedir. Birlik ve beraberliğe olan ihtiyaç, suya olan ihtiyaç gibi olmasına rağmen, beklenen ve özlemi çekilen sahne bir türlü gelmemektedir. Yani, hüzün mevsimi ne zaman son bulacak diye beklemekteyiz.

Allah Teâlâ yarattığı tüm kullarının huzur ve mutluluk içerisinde olmalarını istemektedir. Bunun içindir ki, bazı gün ve geceleri sırf bu nedenlerle yaratmıştır ki, kulları övülen o gün ve gecelerin kadrini, kıymetini bilsinler ve mutluluklarını ikame etsinler. İşte o büyük fırsat günleri geldi. 29 Mart Çarşamba günü idrakine başlayacağımız ve bir gün sonrası yani Cuma gecesi ise Regaip Kandili dolayısıyla gönülleri birleştireceğimiz hasat mevsimine girmiş olacağız.

Ürünlerinde indirim olacağını duyuran mağazaların müşterilerini mağazalara daveti misali, Allah Teâlâ da söz konusu gün, gece ve ayların müminler için hasat mevsimi olduğunu müjdelemektedir. Filhakika o zaman dilimlerinde yapılan kulluk görevlerinin sair zamanlarda yapılanlardan sevap bakımından kat be kat fazla olacağına inanan mümin kullar için bir fırsat olan üç ayların hasat mevsimine dönüştürülmesi en büyük arzumuz olacaktır.

Aslında üç aylar her yönü itibariyle bir kazançtır. Daralan gönüllerin ferahlaması, unutulan akrabalık bağlarının yeniden kuvvet bulması, komşuluk hukukunun yaygınlaşması, paylaşma duygusunun yeniden yeşermesi, diğerkâmlık bilinci, kardeşlik müessesesinin ancak ve ancak İslam kardeşliği ile hayata geçirileceği inancı ve Allah Teâlâ’nın hoşnutluğunun kazanılmasına sebep olacağı bir hasat mevsimidir üç aylar.

Aynı zamanda; ilahi Nizam’ın içinde indirildiği, şeytanların zincire vurulduğu, cehennem kapılarının kapandığı, cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluşa sebep olan Ramazan ayının da habercisi olan üç ayların Diva-Sen ailesi ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

Bu haber toplam 1420 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.