1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hüseyen Akay'ın çiftçi ziyaretleri sürüyor
Hüseyen Akay'ın çiftçi ziyaretleri sürüyor

Hüseyen Akay'ın çiftçi ziyaretleri sürüyor

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan adayı Hüseyin Akay’ın çiftçi ile buluşması devam ediyor.

A+A-

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan adayı Hüseyin Akay’ın çiftçi ile buluşması devam ediyor.

Boğazlıyan ve Pınarbaşı bölgesinde ekim yapan çiftçilere konuk olan Akay’a, Pınarbaşı’na bağlı Yukarı Borandere, Çakılkaya, Pınarbaşı merkez ile Yozgat’a bağlı Çatak, Sarıkaya, Yoğun Hisar, Şefaatli, Kadılı, Yukarı Sarıkaya, Çerpitcik ilçe ve köylerinden tam destek geldi. Özellikle Çatak’ta, Abdullah Eroğlu ve diğer köy sakinleri tarafından sevinçle karşılanan Akay’a istikrarın devamı adına kooperatife sahip çıkma sözü verildi.

25 Haziran’da yapılacak genel kurul öncesinde çiftçisi ile buluşmaya devam eden Akay’ın ilçe ve köy ziyaretleri devam ediyor. Son olarak Pınarbaşı’na bağlı Yukarı Borandere, Çakılkaya, Pınarbaşı Merkez ile Yozgat’a bağlı Çatak, Sarıkaya, Yoğun Hisar, Şefaatli, Kadılı, Yukarı Sarıkaya, Çerpitcik’i ziyaret eden Hüseyin Akay’a özellikle Yozgat’ın Çatak sakinlerinden, istikrarın devamı için tam destek sözü geldi. Çatak Köyü sakinleri ile birlikte Abdullah Eroğlu’nun evine konuk olan Hüseyin Akay’ı evinde ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Eroğlu, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası’nın büyük bir istikrarla geleceğe yürüdüğünü, 2 buçuk yılda yakalanan başarı seviyesinden çok memnun olduklarını söyledi. Eve konuk olan diğer çiftçiler ise Kayseri Şeker Fabrikası’nın hayatta kalmasının ve çiftçiye hizmet etmesinin ancak tecrübeli ve profesyonel kişilerin idaresiyle mümkün olduğunu, sağlıklı bir hizmet alabilmek için istikrarlı yapının devam etmesi gerektiğini kaydettiler.

Hüseyin Akay ise çiftçiye hizmet etmenin yolunun rant kavgası gütmeden, dürüstçe, adilce, istekle ve aşkla bu işe sahip çıkma arzusundan geçmekte olduğunu söyledi. Akay, şöyle konuştu: “Bizler hamdolsun ki bu emanete 2 buçuk yıl boyunca varlığımız pahasına sahip çıktık. Bundan sonra da aynı şekilde sahip çıkmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. 2 buçuk yıllık dönemde kısıtlı imkânlar ile ortaya koyduğumuz çalışmalar bugün ortada, artık o çalışmalar sizin takdirinizdedir. Henüz daha yeni yeni nefes almaya başlayan Kayseri Şeker Fabrikası ve Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin yeniden dimdik ayakta durabilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı vardır. Bu destek öncelikle genel kurulunuza katılmak ve ardından hür iradeniz ile yöneticilerinizi tayin etmektir.” CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.