1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hükümet Yetkili Konfederasyonun İpini Çekti
Hükümet Yetkili Konfederasyonun İpini Çekti

Hükümet Yetkili Konfederasyonun İpini Çekti

Desk ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak İmzaların atılmasına saatler kala masadan kalkan memur konfederasyonlarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da umduğunu bulamaması üzerine yazılı bir basın açıklaması yaptı.

A+A-

Desk ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Lütfi Şenocak İmzaların atılmasına saatler kala masadan kalkan memur konfederasyonlarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan da umduğunu bulamaması üzerine yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Şenocak basın açıklamasında; düne kadar her platformda yetkili ve etkili konfederasyon biziz diye, temsil ettikleri kesimleri ve kendilerine ümit bağlayan insanları, bugün hak noktasında ne kadar aciz durumda bıraktıklarını gördük dedi.
Şenocak, yüzdeliklerle yola çıkıp bir arpa boyu dahi yol alamayan yetkili konfederasyonun temsilcileri hükümetin karşısında bir kez daha beceriksizliklerini göstermiş oldular. Yani hükümet yetkili konfederasyonun ipini çekmiştir, dedi.
Şenocak, tutarsız ve amaçsız tavırları neticesinde çıkmaza giren görüşmelerin olumsuz sonuçlanması, yetkili konfederasyonun hak arama üslubunu bilmemesi, masa başı sendikacılık anlayışının bariz bir göstergesi olmuştur, dedi.
Şenocak Hükümete de seslenerek şunları söyledi; Sizler bir gecede vekillerinize ve üst düzey yöneticilerinize yüzdelerle ifade edilen zammı rahatlıkla yaparken, geçinmek için zaruri ihtiyaçlara hiç düşünmeden zam yaparken, şimdi memurun sizden talep etmiş olduğu orana neden bahane uyduruyorsunuz? Bu gün dünya da sayılı ekonomisi büyüyen bir ülke olan Türkiye’de siz memura gerekli zammı farklı bahanelerle çok görüyorsanız, burada bir yanlışın olduğu bariz bir şekilde ortadadır, dedi.
Şenocak, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların haklarını alamayan yetkili ama etkisiz sendikaların omuzlarında büyük bir vebal vardır. Mevcut İktidarın iradesiyle hareket eden gücünü Hak’tan ve üyelerinden almayan, özgür olmayan, adeta sendikacılığı bir geçim ve ekmek kapısı haline getirenlerin bu ülkede demokratikleşme ve sivilleşme mücadelesi yürütmeleri mümkün değildir, dedi.
Şenocak, yetkili Konfederasyon’a da seslenerek şunları söyledi; “Sizler sendikacılığın alanlarda değil masada yapılacağını söylerken bugün ne oldu da alanlara inmeyi tercih ediyorsunuz? Bürokratların ve memurların ataması bizden sorulur diyecek kadar cüretkâr olan sizler, şimdi ne oldu da, Hükümetin bu zam oranına meydanlara çıkarak cevap verme ihtiyacı hissettiniz?
Şenocak yazılı basın açıklamasını şöyle tamamladı; Bizler yetkili sendikaların, etkili sendikası durumundayız. Yani dün Hükümete yandaşlık yapanlar bugün “Hak” arama noktasında yetkisiz ve etkisiz sendika olduklarını bir kez daha göstermiş oldular. Masada almayı beceremedikleri hakları meydanlara çıkarak “biz aciz kaldık, yetkili sendika olarak biz bu işi yüzümüze gözümüze bulaştırdık mı” diyecekler. Ve meydanlarda Hükümetin ipini çektiği sendika şanı ile mi ahkâm kesecekler, dedi.
Şenocak, "Bizler, Demokratik Sendikalar Konfederasyonu olarak Türkiye’nin Demokratikleşmesi yönünde ve temsil ettiklerinin haklarının korunması doğrultusunda mücadelesine sonuna kadar devam edeceğiz." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.