1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hotar: İzmir’de 200 dönüm orman, konut alanı yapıldığında çevreciler neredeydi?
Hotar: İzmir’de 200 dönüm orman, konut alanı yapıldığında çevreciler neredeydi?

Hotar: İzmir’de 200 dönüm orman, konut alanı yapıldığında çevreciler neredeydi?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, çevreyi koruma adına demokratik platformda yapılacak her türlü eyleme destek vereceğini ve katılabileceğini söyledi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, çevreyi koruma adına demokratik platformda yapılacak her türlü eyleme destek vereceğini ve katılabileceğini söyledi. İzmir Üçkuyular'da portakal bahçelerinin neredeyse hiç kalmadığını, Talatpaşa Bulvarı'nda ağaçların kesildiğini, Buca'da çok ciddi ağaç kıyımı yapıldığını ifade eden Hotar, "Duyarlı çevrecilerin bu noktada eylem ve söylemini duymadım." dedi. Hotar, İzmir’in ağaçsız kalmaması için çevrecilere çağrı yaptı.

Gezi Parkı olaylarını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcı Nükhet Hotar, çevre duyarlılığı adına demokratik eylemlerde bulunanlara her zaman saygılı olduklarını belirtti. Hotar, "İzmir’de Üçkuyular portakal bahçesiydi. Balçova teleferiğin bulunduğu alan ormandı. Bugün o bölgede ağaçlar sayılı, portakal ağaçları yok oldu. Talatpaşa Bulvarı'nda yol genişletme çalışması adı altında ağaçlar kesildi. Büyükşehir, Buca'da 200 dönümlük ormanlık alana konut izni verdi. Üçkuyalar'a yapılması planlanan AVM nedeniyle ağaçlar kesilecek, portakal bahçeleri zarar görecek. Canlılara ve insanlara değer verenlerin, duyarlı çevrecilerin bu noktada bir eylem ve söylemini duymadım. Duyarlılıklarını gördüğüm için İzmir’e de sahip çıkmalarını istedim. Çevrecileri, demokratik çerçevede eylem yapmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.

İzmir’in ağaçsız kalmaması için çevrecileri demokratik çerçevede eylem yapmaya davet eden Hotar, bu eylemlere kendisinin katılacağı sözünü de verdi. Gezi Parkı olayları nedeniyle demokrasi ve seçim vurgusu yapan Hotar, iktidarların seçimle gelip seçimle gideceğine dikkat çekti. Demokrasilerde vatandaşların taleplerini, tepkilerini dile getirmelerinin farklı yollarının olduğunu belirten Hotar, "Gösteri yapmanın yolu ve şekli hiçbir zaman karşı tarafın özgürlüğüne, mal ve can güvenliğine saldırı değildir. Bunun adı başkadır. Demokrasi içinde eylem ve gösteri yapma şekli, yöntemi bellidir. Bu tarzdaki eylemler ülkeyi yönetenler tarafından dikkate alınır." diye konuştu. Birlik beraberlik çağrısı yaparak ülkede istikrar ortamının devam etmesi gerektiğini belirten Hotar, AK Parti iktidarının çevreye son derece duyarlı olduğunu ifade etti.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.