1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hesabınıza gelince ballı börek, bize gelince çökelek ekmek.
Hesabınıza gelince ballı börek, bize gelince çökelek ekmek.

Hesabınıza gelince ballı börek, bize gelince çökelek ekmek.

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Emekli-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz Soysaldı yaptığı açıklamada, hükümetin memur ve emeklilere enflasyon rakamını dahi vermemek için Yunanistan’ı örnek gösterdiğini belirterek, “Biz de çok korktuk aman Yunanistan’ın başın

A+A-

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Emekli-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz Soysaldı yaptığı açıklamada, hükümetin memur ve emeklilere enflasyon rakamını dahi vermemek için Yunanistan’ı örnek gösterdiğini belirterek, “Biz de çok korktuk aman Yunanistan’ın başına gelenler bizim de başımıza gelirse diye” dedi.
Sanayici ve iş adamlarına durmadan yeni teşvik verildiğini ancak bir türlü üretimin artmadığını ve Türkiye’nin sürekli ithalat yaptığını kaydeden Yavuz Soysaldı, emeklilerin ise düşük maaşla yaşama mücadelesi verdiğini ve mutsuz bir hayata mahkum edildiklerini kaydetti.
Memur ve emekli zamlarının tasarruf paketine girdiğini ve hükümetin fazladan verilecek bir puanın maliyetini hesap etiğini ifade eden Soysaldı, memur ve emekliye tasarruf tedbiri uygulanırken, milletvekiline kontak lens ve akupunkturun bedava verildiğini söyledi. Soysaldı sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeni Başbakanlık Binası için 300 Milyon TL ayırıyorlar. O Tasarrufa girmiyor, acil yapılması lazım. Parası Kalkınma Bakanlığının bütçesinde yer alan, yatırımı hızlandırma ödeneğinden karşılanacakmış. O ödenek nasıl oluşturuldu, bizim vergilerimizden oluşmadı mı? Burada niye tasarruf yapılmıyor? Bir binaya bu kadar ayıracak paranız varsa, memur ve emekliye de talepleri kadar zam verebilirsiniz. Veremiyorsanız, hep beraber tasarruf yapalım. Taşın altına elimizi hepimiz koyalım. Hesabınıza gelince ballı börek, bize gelince çökelek ekmek. Ne güzel adalet. Ocak ayından beri zamları hala alamadık. 18 ay Toplu Sözleşme Kanununu beklettiler. Karda, kışta, soğukta, verilmeyen zam emekliyi perişan etti. Şimdi de düşük zam teklif ederek emeklilerin belini kırıyorlar. Türkiye büyüyor diyorlar. Büyümeyi emeklilerde hissetmek istiyor. Biz de adilane pay almak, milli gelirin hakça ve adilce bölüştürülmesini istiyoruz. Çok mu şey istiyoruz ey vicdan sahipleri. Hakkını isteyen memura ve emekliye gaz sıktıran iktidar, daha çok para isteyen zenginlere hazineyi akıtıyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.