1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Havran'da eğitimde keyfi uygulamalara tepki
Havran'da eğitimde keyfi uygulamalara tepki

Havran'da eğitimde keyfi uygulamalara tepki

Memur- Sen'in Havran’da düzenlediği, ‘Memur Sendikaları Konfederasyonu Balıkesir Körfez İlçeleri Temsilcileri’ toplantısında müdürlüğün eğitim iş kolunda psikolojik baskı uyguladığını ileri sürdü.

A+A-

Memur- Sen'in Havran’da düzenlediği, ‘Memur Sendikaları Konfederasyonu Balıkesir Körfez İlçeleri Temsilcileri’ toplantısında müdürlüğün eğitim iş kolunda psikolojik baskı uyguladığını ileri sürdü.
Memur- Sen Körfez Platformu adına Edremit Memur-Sen Başkanı İsmail Damar, “Körfez ilçelerinden özellikle Havran’da son yıllardır eğitim iş kolunda yaşanan olumsuzluklar, üyelerimize yönelik fiili ve psikolojik baskılar, idarenin keyfi uygulamaları ve yaşanan hak ihlalleri ve hukuksuzluklar alabildiğine sürmektedir”dedi.
Damar şunları söyledi:
“Havran eğitim alanında yerlerde sürünmektedir. Yani artık burada, ‘ Mızrak Çuvala Sığmamaktadır.’ Resmi istatistikler bunu çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Havran eğitimde yerlerde sürünürken, il genelinde son sırayı kimseye kaptırmazken, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü keyfi, haksız ve hukuksuz uygulamalarının dozunu her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir. Havran'ın eğitim alanında son 6 yıllık dönemini üzülerek kayıp bir dönem olarak ilan ediyoruz.”diye konuştu.
Eğitim çalışanları huzursuz ve tedirgin bir biçimde kendisine sıranın ne zaman geleceğini beklediğini ileri süren Damar, “ İdare eğitimin niteliğini arttırmak ve Havran insanının hak ettiği hizmete kavuşmasını sağlamak yerine hayali olaylar, hayali düşmanlar yaratarak eğitim çalışanları ile mücadele etmeyi ve kısır çekişmelerin bir parçası olmayı tercih etmektedir. Bu gidişe dur demenin artık vakti gelmiştir. Öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okuldan başka okullara zorla yasa ve yönetmeliklere aykırı bir şekilde görevlendirilmiş, bu görevlendirmelerin suç olduğu bağımsız eğitim denetmenlerince yapılan inceleme ve soruşturmalar sonucu raporlarla tespit edilmiştir” şeklinde konuşarak şunları söyledi:
“Hukuksuzluk ve keyfilikler tescillenmiştir. Evet sendikalar çıkar ve dayanışma örgütleridir. Memur-Sen, olarak üyelerimizin haklarına ve menfaatlerine yönelik olası haksız ve hukuk dışı uygulamalara hukuk kuralları çerçevesinde cevap en sert şekilde verilecektir. Üyelerimizin sahip olduğu haklarının gasp edilmesine, bilinçli bir şekilde maruz bırakıldıkları fiili ve psikolojik baskıların giderek artmasına daha fazla sessiz kalınmayacağını yüksek ve kararlı bir şekilde ifade ediyoruz”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.